Wisła wygrywa derby z Krobianką. Orkan odprawił Zjednoczonych

Wisła wygrywa derby z Krobianką. Orkan odprawił Zjednoczonych - Zdjęcie główne

Wisła Borek Wielkopolski ograła w derbach Krobiankę Krobia 2 : 1. Po tej wygranej drużyna Tomasza Gawrońskiego awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Trener Dariusz Wiśniewicz nie był zadowolony z postawy swojego zespołu w pierwszej połowie. Goście od 44. minuty przegrywali po strzale Adriana Derwicha. Ta bramka ustawiła mecz w drugiej połowie. Wiedziałem, że będzie nam trudno odrobić stratę – powiedział trener Krobianki Krobia. Po zmianie stron goście posiadali inicjatywę, ale miejscowi piłkarze odgryzali się szybkimi kontrami. I właśnie po takiej akcji Dawid Robak podwyższył prowadzenie. Goście zdołali tylko zdobyć w tym meczu bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry. – Wygraliśmy dzisiaj zasłużenie. Może Krobianka miała więcej z gry, jednak to my mieliśmy więcej sytuacji do strzelenia goli - powiedział po meczu trener Wisły Borek Wielkopolski.
Nie sprawili niespodzianki piłkarze Zjednoczonych Pudliszki w Chorzeminie. Orkan pokonał drużynę Andrzeja Loksia 6 : 2 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli leszczyńskiej klasy okręgowej. - Gospodarze prezentowali się bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie. My ponownie cierpieliśmy po przerwie i tak jeszcze może być w kilku najbliższych spotkaniach - stwierdził trener Zjednoczonych Pudliszki.

Wisła Borek Wielkopolski – Krobianka Krobia 2 : 1 (1 : 0)
1 : 0 – Adrian Derwich (44’)
2 : 0 – Dawid Robak (65’)
2 : 1 – Jakub Borowczyk (90+4)
Wisła: Kędzia - Baran, Kędziora, Juskowiak (60' Janowski), Marciniszyn, Derwich (90' Dopierała), Grzemski, Kasprzak (84' Urbaniak), Konieczny, Tomczak, Robak (88' Gawroński)
Krobianka: Dembski - Górkowski, Kluczyk (83' M. Naskręt), Mikołajczak, Knapp, Chwaliszewski (82' Tomczak), Sarbinowski, M. Urbański, Kędziora (87' Baranowski), Borowczyk, Jędryczka (68' J. Urbański)

Orkan Chorzemin – Zjednoczeni Pudliszki 6 : 2 (3 : 2)
1 : 0 – (5’)