Wisła Borek Wielkopolski straci pierwsze miejsce?

Sport Wisła Borek Wielkopolski może stracić pozycję lidera w czwartej grupie klasy okręgowej. W sobotę drużyna Tomasza Gawrońskiego przegrała na własnym boisku.

Po efektownym zwycięstwie nad Sokołem Chwałkowo w sobotę kibiców Wisły Borek Wielkopolski czekał ciekawy pojedynek. Lider czwartej grupy klasy okręgowej podejmował Zawiszę Dolsk, który aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

Mecz toczył się w trudnych warunkach. Wiał mocny wiatr. W pierwszej połowie sprzyjał on piłkarzom Tomasza Gawrońskiego. Gospodarze tego jednak nie wykorzystali. Najbliższy zdobycia gola był Krzysztof Konieczny, ale piłka po uderzeniu zawodnika Wisły trafiła w słupek.

W drugiej części zziębnięci kibice zobaczyli gole. Pierwszy w 75. minucie zdobyli goście. Sześć minut później gospodarze doprowadzili do remisu. Po zagraniu piłki ręką sędzia Łukasz Duda podyktował rzut karny, który na gola zamienił Maciej Grzemski. W 90. minucie przyjezdni zdobyli gola na wagę zwycięstwa.

Porażka z Zawiszą, może sprawić, że Wisła Borek Wielkopolski straci w niedzielę pierwsze miejsce w tabeli czwartej grupy klasy okręgowej.

Punktów nie udało się też zdobyć Sokołowi Chwałkowo. Drużyna Sławomira Gintowta przegrała z Koroną Wilkowice 0 : 6. Goście ten pojedynek kończyli w dziesiątkę. W 65. minucie czerwoną kartkę ujrzał Mikołaj Piechel.

Wisła Borek Wielkopolski – Zawisza Dolsk
0 : 1 – Amadeusz Idkowiak (75’)
1 : 1 – Maciej Grzemski – z rzutu karnego (81’)
1 : 2 – Jarosław Erbert (90’)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Wyrzykiewicz, Juskowiak, Gościniak, K. Grzemski, M. Grzemski (87’ Roszak), Galusik, Andrzejewski, Konieczny, Bruder (72’ Napierała)

Korona Wilkowice – Sokół Chwałkowo 6 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – (45’)
2 : 0 – z rzutu karnego (54’)
3 : 0 – (57’)
4 : 0 – (82’)
5 : 0 – (86’)
6 : 0 - (88’)
Sokół: M. Piechel - Biernat, Frąckowiak (30’ Wojtkowiak), Kamiński, K. Kmiecik, K. Kubiak, Maleszka, Rejek, Rolnik, Sierpowski, Wawrzyniak