Wielkopolanka przełamała niemoc

Wielkopolanka przełamała niemoc - Zdjęcie główne

W miniony weekend piłkarze z Szelejewa pokonali Pelikana Dębno Polskie 1:0. W 20 minucie spotkania gości pogrążył Dariusz Kaczmarek. Tym samym Wielkopolanka po raz pierwszy w tym sezonie odniosła zwycięstwo na własnym boisku. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach inicjatywa należała do miejscowych piłkarzy. Jak zwykle życie swoim rywalom uprzykrzał Dariusz Kaczmarek. Właśnie ten zawodnik w 20. rozłożył na łopatki blok obronny Pelikana. Napastnik Wielkopolanki w pierwszej połowie jeszcze kilka razy nękał defensywę przeciwnika. Przed szansą na podwyższenie wyniku stanęli również Szymon Hildebrandt oraz Patryk Nawrocik. Okazji jednak nie wykorzystali. Przerwa zaszkodziła drużynie z Szelejewa. Po zmianie stron napór gospodarzy ustał. Lepiej zaczęli grać piłkarze z Dębna Polskiego, którzy raz po raz zatrudniali Marcina Porzucka. Golkiper Wielkopolanki kilka razy był w nie lada opałach. Na szczęście udało mu się z nich wyjść obronną ręką.

Wielkopolanka Szelejewo – Pelikan Dębno Polskie 1:0 (1:0)

1:0 Kaczmarek (20’)

Wielkopolanka Szelejewo: Porzucek – Śmiechowski, Wyrzykiewicz, Durak, Urbaniak (60’ Staniewski), Nawrocik, Hetman, Wabiński, Sadowski, Kaczmarek, Hildebrandt