Ważne punkty Sokoła Chwałkowo

Sport Udaną serię spotkań mają za sobą Dąbroczanka Pępowo, Sokół Chwałkowo i Wisła Borek Wielkopolski. Drużyny powiatu gostyńskiego zdobyły po trzy punkty.

Do dziesięciu punktów wzrosła przewaga Dąbroczanki w piątej grupie klasy okręgowej. W sobotę lider podejmował Sarnowiankę Sarnowa. Drużyna Tomasza Leciejewskiego rozpoczęła mocno. Po 16. minutach było już 3 : 0. Zamiast wysokiego zwycięstwa skończyło się na 3 : 2. Po zmianie stron drużyna gości dwa razy trafiła do siatki Dąbroczanki.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Musieliśmy dobrać odpowiednią taktykę na tę mecz, gdyż rywal gra czwórką lub trójką w obronie. Przez pierwsze 25 minut dominowaliśmy pod każdym względem. jednak zdarzyły nam się błędy dwa poważne błędy, po których przeciwnik mógł strzelić bramki. Raz dobrze interweniował nasz bramkarz, w drugiej sytuacji zawodnik Sarnowianki przestrzelił. Na drugą połowę wyszliśmy zbyt pewnie. Nie okazaliśmy  rywalowi szacunku w wyniku czego straciliśmy dwie bramki. Za bardzo się cofnęliśmy i nasza gra polegała na zasadnie kopnij-biegnij. Mało budowaliśmy grę, omijaliśmy drugą linię – podsumował trener Dąbroczanki Pępowo Tomasz Leciejewski.

Kolejne zwycięstwo odniósł Sokół Chwałkowo. Przed tygodniem drużyna Sławomira Gintowta pokonala Tęczę-Osa Osieczna. W piątek piłkarze Sokoła przywieźli bardzo ważne, w kontekście walki o utrzymanie w klasie okręgowej, punkty. Brenewia Wijewo – Sokół Chwałkowo 3 : 4.

Dwubramkowym zwycięstwem zakończył się mecz Wisły Borek Wielkopolski z PKS-em Racot. Gospodarze objęli prowadzenie po strzale Piotra Galusika z rzutu karnego. W 26. minucie Wisła prowadziła 3 : 0. Wynik meczu ustalony został w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po sobotnim zwycięstwie Wisła umocniła się na siódmym miejscu w czwartej grupie klasy okręgowej.

Dąbroczanka Pępowo – Sarnowianka Sarnowa 3 : 2 (3 : 0)
1 : 0 - Nikodem Malcherek (8’)
2 : 0 – Nikodem Malcherek (12’)
3 : 0 – Łukasz Ratajczak (16’)
3 : 1 – Kacper Stachowiak (57’)
3 : 2 – Łukasz Szczepański (77’)
Dąbroczanka: Kwiatkowski – B. Gendera (61’ Biernacki), P. Ptak, Maciejewski, Pospiech, P. Kozłowski (46’ M. Kozłowski), T. Malcherek, Snela, Gościański (61’ Mierzwicki), Ratajczak (82’ J. Gendera), N. Malcherek

Brenewia Wijewo – Sokół Chwałkowo 3 : 4
0 : 1 – Mateusz Chudy (18’)
0 : 2 Aleksander Naskręt (30’)
1 : 2 – (32’)
1 : 3 – Mateusz Kłakulak (52’)
2 : 3 – (56’)
2 : 4 – Mateusz Chudy (65’)
3 : 4 - (90+2)
Sokół: T. Kubiak – Frąckowiak, Bartkowiak, Chudy, Kamiński, M. Kmiecik, Wawrzyniak, M. Rejek, Sz. Gronowski, Naskręt, Kłakulak

Wisła Borek Wlkp. - PKS Racot 3 : 1 (3 : 1)
1 : 0 – Piotr Galusik – z rzutu karnego (18’)