W Poniecu cieszą się z pierwszej wygranej

Autor: | Zdjęcie: Victoria OStrzeszów

W Poniecu cieszą się z pierwszej wygranej - Zdjęcie główne

foto Victoria OStrzeszów

SportPierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Piast Poniec. Drużyna Tomasza Rybarczyka wygrała z Victorią Ostrzeszów 2 : 1 po golach Mariusza Klimasza i Damiana Nowaka.

W czwartej kolejce o mistrzostwo trzeciej grupy piątej ligi Piast Poniec zagrał na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów. Trener Tomasz Rybaczyk miał w niedzielnym pojedynku do dyspozycji 19 zawodników.

Mecz dobrze ułożył się dla gości. W 11. minucie po akcji Jędrzeja Zapłackiego i doskonałej asyście z bliskiej odległości bramkarza Victorii pokonał Mariusz Klimasz. Gospodarze do remisu doprowadzili w 30. minucie ze stałego fragmentu gry.

Druga część pojedynku była wyrównana. Po indywidualnej akcji Kyryla Omelchenko sędzia główny podyktował rzut karny. „Jedenastkę” wykorzystał Damian Nowak. Ostatnie minuty spotkania toczyły się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Victorii zaatakowali. Miejscowi mieli wiele stałych fragmentów gry, ale to zawodnicy Tomasza Rybarczyka wygrywali większość pojedynków w powietrzu i wynik nie uległ już zmianie.

- Drużyna zrealizowała zadania taktyczne w stu procentach. Na pewno chciałbym, żeby piłkarsko wyglądało to lepiej, ale widać, że idziemy w dobrym kierunku. Pracujemy dalej, aby poprawić zgranie poszczególnych formacji szczególnie w fazie ataku. Punkty cieszą, a komplet na wyjeździe podwójnie. Brawa dla całej kadry. Każdy dołożył cegiełkę do tego bardzo ważnego dla nas zwycięstwa – powiedział po meczu trener Piasta Poniec Tomasz Rybarczyk.

W niedzielnym meczu w Piaście zadebiutował bramkarz Olaf Dominik. Po przerwie spowodowanej kontuzją zagrał też Rafał Smektała. Do składu wrócił Krzysztof Matecki.

Victoria Ostrzeszów – Piast Poniec 1 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – Mariusz Klimasz (11’)
1 : 1 – (30’)
1 : 2 – Damian Nowak – z rzutu karnego (63’)
Piast: Dominik – Bella, Dawidziak (87’ Kędziora), Dymitrów, Ł. Hajduk (72’ Dorociak), T. Hajduk, Klimasz, Łakomy (63’ Wydmuch), Nowak (78’ Matecki), Smektała (72’ Dudkowiak), Zapłacki (55’ Omelchenko)