W dobrym kierunku

W dobrym kierunku - Zdjęcie główne

Czwartoligowiec z Kostrzyna był pierwszym tegorocznym sparingpartnerem Korony. Przez większość spotkania piaskowianie prowadzili, a pierwszego gola w 2012 roku zdobył Robert Przewoźny. Ostatecznie jednak lepsza okazała się Lechia, która w ostatnich minutach przechyliła szalę zwycięstwa na własną korzyść. Mecz rozegrano w Jarocinie. Korona szybciej zaadoptowała się do panujących warunków (sztuczna nawierzchnia oraz kilkustopniowy mróz) i w pierwszych trzydziestu minutach dwukrotnie pokonała bramkarza Lechii. Autorem gola nr 1 w 2012 roku został Robert Przewoźny, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył Dawid Robak. Spotkanie rozgrywane było systemem 3x30 minut. W drugiej tercji kostrzynianie zdobyli gola kontaktowego. Wynik meczu rozstrzygnięty został w trzeciej części meczu, kiedy to Lechia zdobyła kolejne dwie bramki. Po końcowym gwizdku trener Krzysztof Michalski był jednak zadowolony. – Wszystko idzie w dobrym kierunku. Przygotowujemy się do wiosny, kiedy to będziemy walczyli o utrzymanie w IV lidze. Dzisiaj przez pierwsze pół godziny graliśmy super. Po dokonaniu zmian gra wyglądała nieco gorzej, ale jest czas, aby to naprawić – tłumaczy opiekun piaskowian. I dodaje: - Rywal pokazał, że nieprzypadkowo aspiruje do gry w III lidze. W ich szeregach było widać większe zrozumienie. Mimo wszystko po dzisiejszym sparingu jestem pozytywnie nastawiony – podkreśla.

Korona Piaski – KKS 1922 Lechia Kostrzyn 2:3

Bramki dla Korony: Przewoźny oraz Robak

Korona Piaski: Molka – Kluczyk, Gendera, Ludwiczak, Organista, Gendera, Robak, Przewoźny, Urbański, Busz, Nowacki, Pujanek na zmiany wchodzili: Naskrent, A. Danielczyk, Fabich, Paluszczak, P. Danielczyk, Majewski, Zieliński