Autor: | Zdjęcie: arch. pryw.

Trzy medale policjanta z KPP w Gostyniu. Utrzymał tytuł Mistrza Polski w trójboju siłowym klasycznym - Zdjęcie główne

Podczas Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Leżąc w Puławach, sierż. szt. Adam Szymanowski, (w środku)pracujący w Posterunku Policji w Poniecu obronił tytuł mistrza Polski z ubiegłego roku | foto arch. pryw.

SportZ moich wyników nie jestem zadowolony, jednak wystarczyły, aby zdobyć złoto - komentuje sierż. szt. Adam Szymanowski, funkcjonariusz z Komendy powiatowej Policji w Gostyniu. Na grudniowych zawodach w Puławach obronił tytuł Mistrza Polski w trójboju siłowym klasycznym.

15 grudnia 2023 r. w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Trójboju Siłowym i Wyciskaniu Leżąc, organizowane przez Polski Związek Kulturystki Fitness i Tróboju Siłowego federaci IPF.

Moje zdobycze to złoto w trójboju klasycznym, złoto w wyciskaniu klasycznym, złoto w wyciskaniu leżąc - pochwalił się na portalu społecznościowym sierż. szt. Adam Szymanowski, pracujący w Posterunku Policji w Poniecu. - Z moich wyników nie jestem zadowolony, jednak wystarczyły, aby zdobyć złoto - ocenił.

Policjant KPP w Gostyniu w Puławach zdobył złoto i tytuł Mistrza Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, osiągając wynik 737,5 kg. Poza tym, obronił tytuł Mistrza Polski w Wyciskaniu Klasycznym - z rezultatem 180 kg. Natomiast trzeci złoty medal wywalczył w tzw. formule sprzętowej wyciskania - z wynikiem 260 kg.

Sierż. szt. Adam Szymanowski opisując swoje osiągnięcia zdradził, że we wrześniu zerwał mięsień dwugłowy ramienia. Ma jednak silną wolę, jest pracowity o zdeterminowany, ale też pomaga mu pewien „cudotwórca”, który doprowadził odpowiednie mięśnie do stanu, w którym mógł powrócić do treningów przygotowujących do startu w Mistrzostwach Polski w Puławach.

Dziękuję (...) Hubert Prabucki  za doprowadzenie mojego ciała do stanu używalności na czas zawodów. Jesteś cudotwórcą - napisał po zawodach sierż. szt. Adam Szymanowski.

Mimo pewnego niedosytu, ambitny policjant cieszy się z trofeów, jakie przywiózł z zawodów w Puławach.

Pod choinkę medale, ino teraz trzeba tę choinkę kupić - przyznał żartobliwie na portalu społecznościowym funkcjonariusz, na co dzień pracujący w Posterunku Policji w Poniecu.

Było to  mniej więcej tydzień temu, mamy nadzieję, że choinka u pana Adama już jest, a pod nią miejsce na medale. Gratulujemy.

Sportowa droga Adama Szymanowskiego, policjanta posterunku w Poniecu

Adam Szymanowski trójbój siłowy uprawia od 2014 roku. Wcześniej amatorsko trenował kulturystykę i sporty siłowe. Jest członkiem i założycielem Klubu Sportowego „Sztanga” Bojanowo. Już w 2016 roku zdobył Mistrzostwo Polski, a 2015 roku, gdy debiutował w trójboju siłowym - wywalczył drugie miejsce. Również w 2017 roku zdobył srebrny medal - pomimo ciężkiej kontuzji, której doznał przed zawodami.

W swojej dotychczasowej karierze wywalczył tytuł 4-krotnego Mistrza Polski, 2-krotnego wicemistrza Polski w trójboju siłowym, w tej samej dyscyplinie zdobył także brąz. Został Mistrzem Polski oraz brązowym medalistą Mistrzostw Polski w trójboju siłowym służb mundurowych. Jest 3-krotnym Mistrzem Polski służb mundurowych w wyciskaniu, mistrzem i wicemistrzem Polski w wyciskaniu - w tej samej dyscyplinie zdobył także brązowy medal. Wywalczył także wicemistrzostwo Polski służb mundurowych w martwym ciągu. Jest też rekordzistą Polski w wyciskaniu.