Trudna sytuacja przed rewanżem

Trudna sytuacja przed rewanżem - Zdjęcie główne

W trudnym położeniu przed rewanżem są siatkarze UKS Kaniasiatka Gostyń. W pierwszym meczu o wejście do finału trzeciej ligi siatkówki seniorzy gostyńskiego zespołu przegrali z UKS SMS Joker Piła 3 : 1. - Musimy wygrać 3 : 0 albo 3 : 1 z lepszym bilansem małych punktów. Uważam, że stać nas na odrobienie tej straty – stwierdził Tomasz Poznański trener UKS Kaniasiatka Gostyń.

W sobotę seniorzy UKS Kaniasiatka Gostyń rozegrali pierwszy mecz rundy play-off o mistrzostwo trzeciej ligi. Gostyński zespół zmierzył się na wyjeździe UKS SMS Joker Piła. Pojedynek był bardzo zacięty. Pierwsze dwa sety minimalnie wygrali gospodarze. Postawieni pod murem zawodnicy Kaniasiatki Gostyń wygrali wyraźnie trzecią partię, jednak w kolejnym secie powtórzyła się sytuacja z wcześniejszych rozgrywek. Piła wygrała na przewagi. - Niestety przez ostatni miesiąc nie trenowaliśmy z rozgrywającym i to było widoczne w naszej grze. Popełniliśmy dzisiaj dziesięć prostych błędów. Przy tak wyrównanym pojedynku takie sytuacje decydują, że nie wygrywa się meczu - stwierdził trener Kaniasiatki Gostyń. Rewanż zostanie rozegrany 18 marca w Gostyniu.

UKS SMS JOKER PIŁA - UKS KANIASIATKA Gostyń 3:1 (27:25, 25:23, 17:25, 28:26)
Kaniasiatka: Kaźmierski, Zandecki, Adamski, Klimański, Poświatowski, Meissner, Radłowski, Turczyński, P. Michalczyk, K. Michalczyk, Janicki (L), Poznański, Twardowski (L)