Trener dostał ultimatum

Trener dostał ultimatum - Zdjęcie główne

Mocno poobijana tej jesieni Korona w miniony weekend grała na wyjeździe z Victorią Ostrzeszów. Rywal w tym sezonie dysponuje sporą siłą rażenia. Dość powiedzieć, że w ostatnich czterech meczach zdobył trzynaście goli. Przeżywającą kryzys Koronę czekało trudne zadanie. W ubiegłym tygodniu trener Krzysztof Michalski otrzymał ultimatum. – Prawda jest taka, że jeśli się nie poprawimy, to będziemy musieli się rozstać. Po meczu z Pępowem ponownie usiądziemy do rozmów i wtedy okaże się co dalej - tłumaczy opiekun piaskowian. W najbliższych dwóch meczach gra Korony musi wyglądać znacznie lepiej, a szkoleniowiec ma obserwować swoich piłkarzy z perspektywy ławki rezerwowych. Dla poprawienia gęstniejącej atmosfery najprościej byłoby w końcu wygrać jakiś mecz, zacząć zdobywać punkty i piąć się w górę tabeli. Niestety kolejna okazja została zaprzepaszczona w niedzielę. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gospodarze prowadzili 2:0. W 25. min gapiostwo obrońców Korony wykorzystał Stawiński, który stojąc tyłem do bramki przyjął piłkę, obrócił się i po chwili umieścił ją w siatce. Ten sam piłkarz w 36 minucie strzałem z narożnika pola karnego umieścił futbolówkę w „długim” rogu. Korona znalazła się w trudnej sytuacji. Nie załamała się jednak i po przerwie natarła na rywala. W 65. min kontaktowego gola zdobył Łukasz Fabich. Chociaż trzeba przyznać, że przy odrobinie szczęścia Korona mogła pokusić się o remis. W doliczonym czasie gry na drodze stanął bramkarz Victorii, który odbił strzał Damiana Naskręta z pięciu metrów.

Victoria Ostrzeszów – Korona Piaski 2:1 (2:0)

1:0 Stawiński (25’)
2:0 Stawiński (36’)
2:1 Fabich (65’)

Korona Piaski: Molka I – Kluczyk, Danielczyk (1’ Nowacki), Naskręt, Gendera (60’ Ludwiczak), Tomczak, Przewoźny, Urbański, Busz (60’ Kozak), Fabich, Pujanek