Trampkarze wygrali, BO GRALI DO KOŃCA

Trampkarze wygrali, BO GRALI DO KOŃCA - Zdjęcie główne

To nie był najlepszy weekend zespołów powiatu gostyńskiego w wojewódzkich ligach. Tylko trampkarze gostyńskiej Kani zdobyli trzy punkty. A przyszły one z bardzo wielkim trudem.

Dla zespołu Marcina Nowaka mecz z Canarinhos Skórzewo do najłatwiejszych nie należał. Goście prowadzili od 25. minuty po strzale Igora Habeli. Gospodarze długo nie mogli wskoczyć na odpowiednie obroty, aż w 60. minucie Kacper Jagodziński uderzył zza pola karnego. Błąd popełnił bramkarz gości i piłka wpadła do bramki gości. Młodzi piłkarze gostyńskiego zespołu zaatakowali z większym przekonaniem. Ambitna walka do końca opłaciła się. Tuż przed gwizdkiem kończącym niedzielne spotkanie gola na wagę trzech punktów zdobył Mateusz Snuszka.Brawa dla chłopaków. Kolejny raz pokazali, że gra się do ostatniej sekundy. Mecz na początku się nie układał, ale po przerwie drużyna zaczęła łapać rytm, stwarzać sytuacje, które dały nam bramki oraz wygraną - podsumował wygraną Marcin Nowak.

Czwartej porażki w sezonie doznali juniorzy młodsi Kani, którzy w niedzielę wyjechali do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z liderem. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 1 : 0. Kania wyrównała w 58. minucie po strzale Filipa Borowczyka, ale zawodnikom Grzegorza Wosiaka zabrakło koncetracji, bo minutę później Ostrovia już prowadziła. Gospodarze zdobyli w tym pojedynku jeszcze jedną bramkę. - Mecz obfitował w dużo walki fizycznej. Małe boisko powodowało, że każdy błąd techniczny skutkował stratą piłki. Gospodarze ustawieni na swojej połowie czekali na przechwyty i groźnie kontrowali. Po jednej z takich akcji straciliśmy gola. Atakowaliśmy, ale strzały były niecelne. Raz trafiliśmy w słupek. Gdy udało nam się wyrównać, to w następnej akcji po rzucie rożnym straciliśmy gola. Parę minut później popełniliśmy błąd w naszym polu karnym. Padła trzecia bramka i było po meczu. Nie byliśmy w tym pojedynku zespołem gorszym, ale to Ostrovia była skuteczniejsza - powiedział po meczu trener juniorów młodszych Grzegorz Wosiak.

Niepowodzeniem zakończył się też wyjazd juniorów Krobianki do Konina. Dotychczasowy wicelider ligi wojewódzkiej A1 junior przegrał z Górnikiem 4 : 0 i spadł na czwarte miejsce w tabeli.