Tradycji stało się zadość

Tradycji stało się zadość - Zdjęcie główne

Tradycyjnie koniec wakacji to czas na inaugurację sezonu kręglarskiego. Na początek zmagań ekipa z Gostynia, jak co roku, udała się do Czech, sprawdzając formę w dwóch międzynarodowych turniejach w Kromeriżu i Trebicu. Zawodnicy Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska rywalizowali w międzynarodowym drużynowym „Turnieju Wyszehradzkiej Czwórki”. Sześcioosobowa ekipa SGLK wypadła bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce. Gostynianie pokonali kręglarzy ze Słowacji oraz gospodarzy turnieju, ustępując jedynie drużynie z Węgier. W pierwszym dniu zawodów ekipę SGLK reprezentowali: Marek Podyma, Karol Zagata, Zbigniew Klimański i Bogusław Zagata. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Podyma oraz Karol Zagata, którzy zdobyli odpowiednio 520 i 518 kręgli (drugi i trzeci wynik turnieju). Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się do Trebicu, gdzie toczyła się walka w turnieju indywidualnym oraz w konkurencji par. Ponownie bardzo dobrą formę u progu sezonu zaprezentował Podyma. Wynik 431 kręgli na 100 rzutów pozwolił reprezentantowi SGLK uplasować się na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej. Dobrze wypadł także Karol Zagata, który strącił 405 kręgli, zajmując ostatecznie piątą lokatę. Z kolei w konkurencji par na najniższym podium stanął duet Podyma-Zbigniew Klimański.