Reklama

Sezon łyżwiarski w Gostyniu oficjalnie rozpoczęty. Niezapomniana muzyczna atmosfera i gość honorowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Są tacy mieszkańcy, którzy na tę informację czekali od dawna. Tym przyjemniej nam przekazać - sezon łyżwiarski w Gostyniu został oficjalnie rozpoczęty! 5 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie lodowiska.

- Bardzo się cieszę, że lodowisko zostało nareszcie otwarte - powiedział nam Staś z Gostynia, który gra w miejscowej drużynie hokeja.

I na razie wszystko wskazuje na to, że obiekt przy ul. Sportowej w Gostyniu będzie czynny przez cały czas w sezonie zimowym 2021/2022. Są pewne ograniczenia, związane z pandemią, zmieniły się godziny, w których lodowisko jest czynne, ale poza tym biała tafla pod namiotem jest gotowa na amatorów łyżwiarstwa czy hokeja.

Podczas niedzielnego popołudnia w dużej namiotowej hali przy ul. Sportowej było gwarno, kolorowo, panowała niezwykła muzyczna atmosfera. To za sprawą uczestników imprezy z okazji otwarcia lodowiska. OSiR w Gostyniu zorganizował „Mikołajki na lodowisku” dla wszystkich amatorów jazdy na łyżwach, na dwóch sesjach łyżwiarskich - pierwsza zaczęła się godz. 15.30, druga o godz. 16.30. Widzieć radość na twarzy dziecka po wejściu na taflę - bezcenne.

Część uczestników założyła łyżwy i poddając się muzyce, rozpoczęła jazdę dookoła tafli. Młodsze dzieci, a wśród nich amatorzy hokeja - podzielone na grupy - z łyżwami na nogach brały udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Do tego wykorzystano pachołki, bramki, koła i inne przedmioty. Zawodnicy musieli jak najszybciej pokonać tor z przeszkodami, które zmieniały się przy każdej konkurencji. Uczestnicy za ducha rywalizacji i kondycję otrzymywali pamiątkowe kalendarze.

Przyszedł moment, kiedy na lodowisku pojawił się Święty Mikołaj. Natychmiast został otoczony przez dzieci. Nic dziwnego, przyniósł przecież prezenty - upominki. Obok Śnieżynka rozdawała słodycze z wielkiego kosza.

- Bardzo mi się tu podoba - przyznał Staś z Gostynia. - Gram w hokeja, mam nawet koszulkę Tygrysy Gostyń. Lubię jeździć na łyżwach i z niecierpliwością zawsze czekam na zimę. Świętego Mikołaja się nie boję i dostałem od niego czepek pływacki. Lubię chodzić na basen, ale jestem chłopcem, dlaczego czepek? - zastanawiał się po spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

W tym sezonie zaplanowano pewne zmiany na gostyńskim lodowisku. Przede wszystkim w tygodniu wyznaczono inne godziny otwarcia obiektu. Od poniedziałku do piątku lodowisko nie będzie czynne od rana, ale po południu - od godziny 13.00. Chodzi tutaj o frekwencję.

- Obserwowaliśmy w poprzednich latach działalności, jak mieszkańcy korzystali z lodowiska. Wtedy otwarte było od rana. Ale mamy niską frekwencję w tych godzinach porannych, zdarzało się, że nie było w ogóle gości na lodowisku. Bierzemy też pod uwagę ekonomię, koszty utrzymania obiektu oraz ilość ludzi, którzy muszą obiekt obsługiwać. I z tego względu przesunęliśmy godziny otwarcia - wyjaśnia Wojciech Walkowiak z OSiR w Gostyniu. 

Z kolei podczas weekendu (w sobotę, niedzielę i święta) lodowisko czynne będzie już od godziny 10.30.  Z obiektu, podobnie jak z krytej pływalni, w okresie jesienno-zimowym korzystają również szkoły i na przyjmowanie grup uczniów od rana OSiR w Gostyniu jest otwarty.

- Uczniów będziemy mogli przyjąć w godzinach porannych, po wcześniejszym umówieniu się. Jeśli chodzi o zorganizowane grupy dodatkowe,  będzie można się umówić w ramach popołudniowego czasu. Będziemy przyjmować rezerwacje - mówi Wojciech Walkowiak, instruktor z OSiR w Gostyniu. 

Koszty funkcjonowania lodowiska w sezonie 2019/2020 wyniosły ok. 90 tys. złotych, a przychody zamknęły się kwotą 162.762 złotych netto. W tym czasie lodowisko odwiedziło 20 331 osób. Miesiąc temu OSiR zapowiadał podwyżkę cen biletów wstępu na lodowisko. Mamy informacje, że do końca 2021 roku to się nie zmieni - chętni do jazdy na łyżwach zapłacą 10 zł (bilet normalny) lub 8 zł (ulgowy). Ale w przygotowywaniu jest nowy projekt cennika, zgodnie z którym podwyżki miałyby być wprowadzone od 2022 r. Ten dokument czeka na akceptację burmistrza. Sprzedaż biletów odbywa się w kasie na lodowisku, w godzinach jego funkcjonowania - WIĘCEJ TUTAJ.

Sezonowe lodowisko znajduje się w hali namiotowej przy ul. Sportowej 1. Powierzchnia lodowiska to prawie 580 m2. Obiekt czynny jest, o ile pozwalają na to warunki pogodowe, od grudnia do lutego. Mogą z niego korzystać mogą dzieci, dorośli, grupy szkolne i wycieczkowe, a także firmy. Do dyspozycji łyżwiarzy jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis. Istnieje także możliwość wynajęcia lodowiska. W okresie wiosennym, letnim oraz jesiennym w hali namiotowej funkcjonuje kort tenisowy.

Na gostyńskim lodowisku będą stosowane obowiązujące obostrzenia związane z pandemią - PATRZ TUTAJ. Chodzi m.in. o te, które dotyczą obiektów sportowych - od 1 grudnia ministerstwo ograniczyło liczbę korzystających - obiekty sportowe zamknięte mogą być czynne przy zachowaniu maks. 75 proc. obłożenia obiektu Wymagane jest zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną. Dodatkowo ograniczenia będą w wypożyczalni - OSiR w Gostyniu planuje ustawić dodatkowy namiot na zewnątrz, gdzie chętne osoby będą mogły wypożyczać łyżwy na świeżym powietrzu, pod namiotem. Tam również będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy