Rośnie przewaga Lwa. Mogą podziękować Sokołowi

Rośnie przewaga Lwa. Mogą podziękować Sokołowi - Zdjęcie główne

Do pięciu punktów wzrosła przewaga Lwa Pogorzela nad drugim zespołem w tabeli. Lider klasy A pokonał na własnym boisku Kormorana Święciechowa, a Awdaniec stracił punkty w Chwałkowie i na drugie miejsce lepszym bilansem bramkowych wskoczył Piast Poniec.

Zespół Michała Roszaka wygrał wysoko 5 : 1, jednak do 75. minuty utrzymywało się skromne prowadzenie gospodarzy 2 : 1. - Mieliśmy problemy z rozmontowaniem defensywy gości. Przyjezdni ustawili się na grę z kontry. Długo nie mogliśmy odskoczyć i wynik był niepewny - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela.

Radość w Pogorzeli po 7. kolejce była podwójna, bo w Chwałkowie punkty stracił wicelider klasy A, Awdaniec Pakosław. Gospodarze prowadzili od 70. minuty po strzale Bartosza Dechnika. Pięć minut przed zakończeniem spotkania goście wyrównali stan rywalizacji. Z remisu nie był zadowolony trener Sokoła. - Przed meczem punkt w starciu z wiceliderem wzięlibyśmy w ciemno, ale teraz czujemy niedosyt. Stworzyliśmy sobie jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje i powinniśmy je wykorzystać, co dałoby nam zwycięstwo - powiedział trener Dawid Kaczmarek.

Najwyższą wygraną w 7. kolejce klasy A odniósł Piast Poniec. Przed własną publicznością drużyna Grzegorza Posikaty pokonała Tur Turew 8 : 0. Dlatego nie dziwi dobry humor trenera Piasta po meczu. - Nie weszło wszystko, co powinno, ale grzechem byłoby narzekać na skuteczność - powiedział żartobliwie Grzegorz Posikata. Po tym zwycięstwie Piast zrównał się punktami z Awdańcem Pakosław i lepszym bilansem bramkowym drugie miejsce zajmuje teraz drużyna Grzegorza Posikaty.

Aż 6 : 0 rezerwy Rawii pokonały Wielkopolankę Szelejewo. Zespół Karola Kręgielczaka miał utrudnione zadanie, bo w czwartej lidze mecz Rawii został odwołany i większość zawodników pierwszej drużyny zagrało w klasie A. - W tej kolejce byliśmy w czwartej lidze, za tydzień wracamy do swojej klasy rozgrywkowej - powiedział po meczu trener Wielkopolanki Karol Kręgielczak.

Lew Pogorzela - Kormoran Święciechowa 5 : 1 (2 : 1)
1 : 0 - Wojciech Kamiński (12')
2 : 0 - Przemysław Ptak (37')
2 : 1 - (43')
3 : 1 - Adam Staszewski (75')
4 : 1 - Adam Staszewski (82')
5 : 1 - Adam Staszewski (86'),
Lew: Naglak - Stachowiak (46' Nowak), Waleński, Minta. Kamiński (77' O. Ptak), Krystkowiak, P. Ptak, Staszewski, Rolnik (77' Krzyżaniak), Łopaczyk (60' Mierzwicki), Ciesielski (60' Sobczak)

Sokół Chwałkowo – Awdaniec Pakosław 1:1 (0:0)