Remis Korony Piaski na inaugurację rundy rewanżowej

Sport Korona Piaski w sobotę rozpoczęła rundę rewanżową w czwartej lidze. Sytuacji bramkowych w meczu z Tarnovią Tarnowo Podgórne kilka było, ale pojedynek zakończył się wynikiem 0 : 0. Korona Piaski przerwę zimową spędzi na dziewiątym miejscu.

W sobotę ostatni mecz w tym roku rozegrali piłkarze Korony Piaski. W spotkaniu inaugurującym rundę rewanżową w czwartej lidze drużyna Michała Roszaka podejmowała Tarnovię. W Tarnovie Podgórnym górą byli gospodarze 1 : 0. Gola w 5. minucie zdobył Marcin Łażewski.

Przed sobotnim spotkaniem  trener Michał Roszak miał duży problem ze skompletowaniem bloku defensywnego. Za kartki pauzowali Igor Skowron i Dawid Cubal. Przed meczem odnowiła się kontuzja Jędrzejowi Ludwiczakowi i trener Korony z tego piłkarza też nie mógł skorzystać. Dlatego parę środkowych obrońców tworzyli Przemysław Frąckowiak i Alan Janowski, a na lewej obronie zagrał Mateusz Kurzyński.

W pierwszej połowie spotkania więcej okazji do wykazania się miał Arkadiusz Michałowicz. Golkiper gospodarzy bronił pewnie, a gdy już przyjezdnym udało się oszukać bramkarza Korony piłkę zmierzającą do siatki wybił Przemysław Frąckowiak. Swoje okazje mieli też gospodarze, ale skuteczności zabrakło Piotrowi Sarbinowskiemu.

Drugą połowę odważniej rozpoczęła miejscowa jedenastka. W 47. minucie strzelał Hubert Szymczak. Chwilę później z głowy uderzał Mateusz Dunaj i piłka o centymetry minęła bramkę Tarnovii. Gola na wagę zwycięstwa mogli też zdobyć Piotr Sarbinowski i Daniel Tomaszewski. Przy odrobinie szczęścia Tarnovia też mogła w tym meczu wywalczyć trzy punkty. W 73. minucie Arkadiusz Michałowicz instynktownie obronił strzał zawodnika gości z bliskiej odległości. Ostatni mecz Korony Piaski w 2022 roku zakończył się bezbramkowym remisem.

- Krótko przed meczem okazało się, że oprócz pauzujących za kartki, nie będzie mógł zagrać też Jędrzej Ludwiczak, bo odnowiła mu się kontuzja i musieliśmy w tej obronie sobie poukładać. Jestem zadowolony, jak sobie w defensywie radziliśmy. Szkoda, że chłopacy z przodu nie dołożyli bramki, bo przy takich brakach wygrana dawałaby dużo satysfakcji. W którymś już meczu nie wykorzystaliśmy okazji do strzelenia gola – powiedział po meczu trener Korony Piaski.

Przerwę zimową Korona Piaski spędzi na dziewiątym miejscu. W osiemnastu meczach drużyna Michała Roszaka zdobyła dwadzieścia pięć punktów.

- Początek sezonu nie był dobry w naszym wykonaniu. Potem załapaliśmy fajną serię, choć mieliśmy za dużo remisów. Przed nami długi okres przygotowawczy, będzie można to sobie na spokojnie poukładać i dobrze przygotować się do dalszej części sezonu – podsumował Michał Roszak.

Korona Piaski – Tarnovia Tarnowo Podgorne 0 : 0
Korona Piaski: Michałowicz – Kurzyński, Frąckowiak, Janowski, Tomaszewski, Dunaj (90’ Woźniak), H. Szymczak (88’ Gendera), Rerak, P. Draszczyk (86’ Kokociński), Nowak, Sarbinowski