Rejonowe zmagania tenisistów

Rejonowe zmagania tenisistów  - Zdjęcie główne

Do Kąkolewa zjechali uczestnicy Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym w kategorii Kadetów, Juniorów oraz Seniorów. Na starcie pojawiła się skromna ekipa tenisistów z Bodzewa, która zdołała wywalczyć dwa medale. W najmłodszej kategorii kadetów, najszybciej swoją przygodę z turniejem zakończył Patryk Jankowiak. Warto jednak zwrócić uwagę, że Jankowiak rywalizował o dwie kategorie wiekowe wyżej. Ostatecznie zajął miejsce w przedziale 17-24. - W tym gronie startował również Marcin Jankowiak, który pokonał w bratobójczym pojedynku właśnie Patryka. Marcin został sklasyfikowany ostatecznie na miejscach 9-12 – relacjonuje zawodnik LZS UKS, Marcin Pawlak. Dobrym wynikiem może pochwalić się również Szymon Pawlak, który zajął szóste miejsce. Najlepiej w tej kategorii wypadł Szczepan Chlebowski, który zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko ze zwycięzcą kategorii - Dawidem Jóźwiakiem. W gronie juniorów najlepsze miejsce zajął Marcin Pawlak, który pokonał w finale Dawida Jóźwiaka i tym samym został mistrzem rejonu leszczyńskiego. W tej kategorii wiekowej Chlebowski oraz Marcin Jankowiak zajęli miejsca w przedziale 9-12, a Szymon Pawlak został sklasyfikowany na miejscach 13-16. Wśród seniorów rywalizowali Mateusz Banaszak oraz Marcin Pawlak. Brak punktów z zawodów wojewódzkich sprawił, że oboje zawodnicy już w drugim spotkaniu musieli zmierzyć się z dwoma najlepszymi zawodnikami rejonu - Wojciechem Chwastyniakiem i Tomaszem Smołą. Tenisiści z Bodzewa musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.