Przełamanie Sokoła Chwałkowo w klasie okręgowej

Sport Z pierwszego zwycięstwa w sezonie cieszyli się w sobotę piłkarze Sokoła Chwałkowo. W meczu zespołów, które najprawdopodobniej opuszczą klasę okręgową, gol na wagę wygranej padł w 90. minucie.

W sobotę Sokół Chwałkowo podejmował Spartę Miejska Górka. Rywalizujące w 18. kolejce drużyny znajdują się w bardzo trudnej sytuacji i najprawdopodobniej po sezonie 2023/2024 opuszczą klasę okręgową.

Drużyna Sławomira Gintowta przed tym pojedynkiem miała na swoim koncie tylko trzy punkty. Sokół jeszcze nie wygrał żadnego pojedynku w sezonie i w sobotę się przełamał. Po golu Marcina Rejka z rzutu karnego Sokół Chwałkowo pokonał Spartę Miejska Górka 1 : 0.

Wisła Borek Wielkopolski podejmowała w 18. kolejce Orlę Jutrosin. Przed tym pojedynkiem zespół Tomasza Gawrońskiego miał dwa punkty przewagi nad Orlą. Wisła wygrała 4 : 1, ale mecz do najłatwiejszych nie należał, jak może wskazywać wynik. Goście pierwsi zdobyli gola, ale Wisła już przed przerwą wyszła na prowadzenie. W drugiej połowie Orla mogła wyrównać, ale Marcin Porzucek obronił rzut karny. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na przyjezdnych, bo po golach Kacpra Grzemskiego i Piotra Galusika Wisła wygrała 4 : 1 i umocniła się na drugim miejscu w czwartej grupie klasy okręgowej. Strata do lidera dwa punkty.

Wisła Borek Wielkopolski – Orla Jutrosin 4 : 1 (2 : 1)
0 : 1 – (6’)
1 : 1 – Krzysztof Konieczny (10’)
2 : 1 – Maciej Grzemski – z rzutu karnego (19’)
3 : 1 – Kacper Grzemski (80’)
4 : 1 – Piotr Galusik (87’)
Wisła: Porzucek – Błaszczyk, Wyrzykiewicz, Juskowiak, Gościniak, K. Grzemski (83’ Napierała), M. Grzemski (88’ Walkowiak), Galusik (88’ Roszak), Andrzejewski (90’ Tomczak), Konieczny, Bruder (75’ Kędziora)

Sokół Chwałkowo – Sparta Miejska Górka 1 : 0 (0 : 0)
1 : 0 - Marcin Rejek – z rzutu karnego (90’)
Sokół: Klupś – Andrzejewski, Bartkowiak, Biernaczyk, Kamiński, Kubiak, Maleszka, Rejek, Rolnik (63’ Ratajczak), Sierpowski (46’ Chudy), Wawrzyniak (46’ Wojtkowiak, 55’ Kmiecik)