Korona Piaski urwała punkty czołowemu zespołowi czwartej ligi

Sport Bezbramkowym remisem zakończyły się derby okręgu leszczyńskiego w czwartej lidze. Piłkarze Korony Piaski i Polonii Leszno mieli swoje okazje, ale na wysokości zadania stanęli Arkadiusz Michałowicz i Jędrzej Dorynek.

W trzecim wiosennym spotkaniu Korona Piaski podejmowała na własnym boisku Polonię Leszno. W rundzie jesiennej drużyna Karola Misia wygrała 3 : 0. Prezentująca niezłą formę na wiosnę drużyna z Piasków miała ochotę w sobotę na rewanż i komplet punktów.

W pierwszym kwadransie groźniejsi pod bramką rywala byli piłkarze Korony. Zaczęło się od dośrodkowania rzutu wolnego i nieczystego uderzenia Łukasza Nowaka. Chwilę później przed bramką Polonii znalazł się Łukasz Sierpina, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Z czasem coraz lepiej na boisku w Piaskach poczynali sobie przyjezdni. W 22. minucie po dośrodkowaniu Michała Skrzypczaka do wysiłku Arkadiusza Michałowicza zmusił Damian Nowak. W 34. minucie strzelał Michał Skrzypczak, ale golkiper Korony był na posterunku. Minutę później po błędzie Igora Jurgi Michał Skrzypczak stanął oko w oko z Arkadiuszem Michałowiczem i przegrał ten pojedynek. W drugiej części meczu bramkarz Korony ponownie uratował Igora Jurgę, wygrywając pojedynek z Damianem Nowakiem. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie dwa razy na bramkę Polonii strzelał Igor Górniak, ale Jędrzej Dorynek poradził sobie w tych sytuacjach. Ciekawie wyglądała też akcja przeprowadzona prawą stroną. Próbował wykończyć ją Arkadiusz Piech, ale został zablokowany.

- Na pewno liczyliśmy dzisiaj na więcej. Patrząc, że ostatnio poprawiliśmy grę w defensywie, myślałem, że zagramy na zero z tyłu, a z przodu coś strzelimy. Graliśmy dzisiaj z mocnym zespołem, który potrafi grać szybko i jest bardzo dobrze przygotowany. Sytuacje bramkowe były, ale ich nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik też miał swoje okazje. W obronie zagraliśmy poprawnie. Pamiętam, że Igor popełnił błędy, ale nie ponieśliśmy żadnych konsekwencji z tego powodu. Jest remis. Zdobyliśmy punkt więcej niż w rundzie jesiennej – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

W sobotę swój mecz rozegrały też rezerwy Korony Piaski. Po raz drugi z rzędu w rundzie wiosennej drużyna Marcina Wojciechowskiego zdobyła trzy punkty. Po zwycięstwie nad Spartą Russów Korona II Piaski awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli ósmej grupy klasy A.

Korona Piaski – Polonia Leszno 0 : 0
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Jurga, Cubal, Koszek, Sierpina (85’ Sworacki), Kowal, Rerak (77’ Wachowski), Górniak, Nowak (85’ Danielczak), Piech

Sparta Russów – Korona II Piaski 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 - (35’)
1 : 1 - Dawid Wojtkowiak (49’)
1 : 2 - Jakub Naskrent (88’)
Korona II: Mazurek – Walkowiak, Boroński (82’ Reisner), Prałat (90+2’ Małecki), Roszak (88’ Grocki), Wojtkowiak, Kostysiak (90+4’ Świtalski), K. Jankowiak, Paterczyk (70’ Dubaniewicz), P. Jankowiak (74’ Olejniczak), Wojciechowski (70’ J. Naskrent)