Krobianka Krobia straciła punkty w Grabowie

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Krobianka Krobia straciła punkty w Grabowie - Zdjęcie główne

foto archiwum Życie Gostynia

Sport Po wysokim zwycięstwie nad Piastem Czekanów kibice Pinsel-Peter Krobianki Krobia liczyli na pełną pulę w meczu z Pelikanem Grabów nad Prosną. Gospodarze postawili twarde warunki gry.

Na inaugurację rundy wiosennej Pinsel-Peter Krobianka Krobia wysoko pokonała Piasta Czekanów. W sobotę drużyna Wojciecha Bzdęgi zmierzyła się z zespołem o podobnym potencjale, tak przynajmniej można stwierdzić po miejscu Pelikana Grabów nad Prosną w tabeli trzeciej grupy piątej ligi.

Pierwsza połowa zakończyła się po myśli przyjezdnych. W 38. minucie Pinsel-Peter Krobianka Krobia objęła prowadzenie po golu Piotra Sarbinowskiego.

- W pierwszej połowie nasza gra to momenty bardzo dobre i nieco słabsze, gdzie natrafialiśmy na kontry przeciwnika. Skończyło się optymistycznie, bo po świetnym strzale Piotrka Sarbinowskiego prowadziliśmy 1:0 – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Druga część spotkania zaczęła się pechowo dla gości. Sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką, który gospodarze zamienili na bramkę. W 55. minucie po wrzucie z autu i zagraniu w pole karne Pelikan wyszedł na prowadzenie. W 81. minucie do remisu doprowadził Hubert Szymczak, który bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego z około 40 metrów zaskoczył golkipera gospodarzy. Krobianka miała w samej końcówce "piłkę meczową", ale nie udało się dobrze rozegrać kontry z przewagą jednego zawodnika.

- Obserwując poprzedni mecz Pelikana w Śremie, zdawałem sobie sprawę, że to będzie trudny mecz. Tak też było, dominowała twarda, fizyczna gra, dużo walki i na ziemi, i w powietrzu. Remis dla nas to na pewno niedosyt, ale śledząc przebieg meczu, wynik wydaje się sprawiedliwy – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

Pelikan Grabów – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 2 : 2 (0 : 1)
0 : 1 – Piotr Sarbinowski (38’)
1 : 1 – Dawid Kuczyński – z rzutu karnego (47’)
2 : 1 – Wiktor Matysiak (55’)
2 : 2 – Hubert Szymczak (81’)
Pinsel-Peter Krobianka: K. Stróżyński – Hajduk, Kamieniarz, Jędrzej Knapp, Maciej Wachowiak, Mateusz Wachowiak (52’ Bzdęga), Szpurka, Jędryczka, Kaczmarek (65’ Szymczak), Joachim Knapp, Sarbinowski