Prestiżowe kulanie w Gostyniu

Prestiżowe kulanie w Gostyniu - Zdjęcie główne

XXIX Turniej o Puchar Burmistrza Gostynia od ubiegłego roku wchodzący w skład cyklu Grand Prix Polski zgromadził na starcie 88 kręglarzy. Zawody upłynęły pod znakiem dominacji reprezentantów Polonii 1912 Astromal Leszno. Bardzo dobrze spisał się również zawodnik Startu Gostyń Jakub Osiewicz, który uplasował się na trzecim miejscu. Zmagania trwały trzy dni. W rywalizacji kobiet Gostyń reprezentowały cztery zawodniczki. Niestety żadnej z nich nie udało się przebić do osiemnastoosobowego finału. Najbliżej awansu była Kamila Kasperkowiak. Wśród pań najlepsza okazała się Kinga Konopa z Polonii 1912 Astromal Leszno. Leszczynianka zdecydowanie wygrała gostyński turniej, uzyskując najlepsze wyniki w eliminacjach oraz w finale. Pozostałe miejsca na podium wywalczyły Joanna Lajtke (Polonia 1912 Astromal Leszno) oraz Dorota Orłowska (Dębinki Gdańsk). W eliminacjach mężczyzn Gostyń reprezentowało szesnastu graczy. Do ścisłego finału awans uzyskali Jakub Osiewcz, Włodzimierz Dutkiewicz, Piotr Stachowiak z miejscowego Startu oraz Andrzej Zagata broniący barw SGLK Gostyń. Wśród panów finałowa rywalizacja przebiegała bardzo ciekawie. Rewelacyjną dyspozycję zaprezentował Mikołaj Konopka (Polonia 1912 Astromal Leszno). Leszczynianin, który po eliminacjach zajmował siódmą lokatę w decydującym starciu uzyskał 611 kręgli, zawieszając poprzeczkę bardzo wysoko. W grupie pościgowej było trzech gostynian. Niestety w walce o zwycięstwo pozostał tylko Osiewicz. Wynik reprezentanta Startu (602 kręgle) wystarczył ostatecznie do wywalczenia najniższego miejsca na podium. Dutkiewicz rywalizację ukończył na piątym miejscu (565 kręgli). Finałowy start nie wyszedł Zagacie, który zakończył rywalizacje poza pierwszą dziesiątką.