Podnieśli się z kolan

Podnieśli się z kolan - Zdjęcie główne

Od remisu rozpoczęli nowy sezon piłkarze IV-ligowej Korony. Kiedy po 35. minutach gry piaskowianie przegrywali 0:2 i na dodatek nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywala, wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kościanie. Remis uratował wprowadzony po przerwie Tomasz Majchrzak. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach inicjatywa należała do miejscowych, którzy z każdą minutą grali swobodnie. Obra zaprezentowała się tak, jak oczekiwał jej trener. Zdominowała rywali. W pierwszej połowie stłamsiła Koronę - nie pozwalała na nic, oprócz strzału Łukasza Fabicha w 16. min, kiedy piłka otarła się o boczną siatkę. Gospodarze łatwo przedostawali się pod pole karne rywali, bo przeprowadzenie akcji złożonej z czterech i więcej podań nie stanowiło dla nich problemu. Udokumentowali to zdobyciem dwóch goli. W 28. min doskonałym uderzeniem zza „szesnastki” popisał się Michał Sarbinowski, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i znalazła się w siatce. W 35. min prowadzenie podwyższył kapitan Mariusz Pietrzak, który wykorzystał błąd środkowych obrońców i sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym w bramki Mariuszem Molką. Przerwa zaszkodziła kościańskiej drużynie. Być może zgubiła ich pewność siebie. Korona dość szybko skarciła przeciwnika. W 51. min w narożniku pola karnego faulowany był Nikodem Kozak i arbiter główny wskazał na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł kapitan piaskowian Robert Przewoźny i po chwili goście cieszyli się z kontaktowego trafienia. Osiem minut później był już remis. Bohaterem został wprowadzony chwilę wcześniej Majchrzak. Pomocnik Korony przedarł się w pole karne rywali i pewnym strzałem po raz drugi zmusił golkipera miejscowych do kapitulacji. (luke)

Obra 1912 Kościan – Korona Piaski 2:2 (2:0)

1:0 Sarbinowski (28’)
2:0 Pietrzak (35’)
2:1 Przewoźny (51’)
2:2 Majchrzak (59’)

Korona Piaski: Molka – Kluczyk, Tomczak, Michalski, Danielczyk, Przewoźny, Urbański (77’ Nowacki), Fabich, Kozak (84’ Pujanek), Robak, Świątkowski (52’ Majchrzak)