Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiej wygranej Krobianki

SportPiłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia mecz z LZS Cielcza rozpoczęli niemrawo. Goście prowadzili, ale w końcówce pierwszej połowy zespół Wojciecha Bzdęgi wyszedł na prowadzenie. To znacznie ułatwiło grę w drugiej części meczu.

W 26. kolejce Pinsel-Peter Krobianka przegrała z Zawiszą Łęka Opatowska 0 : 1. Była to pierwsza przegrana drużyny Wojciecha Bzdęgi na własnym boisku w sezonie 2023/2024. W 23. minucie czwartkowego meczu Krobianki z LZS Cielcza kibicom gospodarzy przez myśl mogło przejść, że drużyna Wojciecha Bzdęgi znów może przegrać. Cielcza prowadziła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale Łukasza Marchewki.

Gospodarzom z trudem przychodziło kreowanie sytuacji bramkowych, ale w końcówce pierwszej połowy los się do nich uśmiechnął. W polu karnym sfaulowany został Wojciech Bzdęga i z rzutu karnego do remisu doprowadził Edwin Marchewka. W ostatniej minucie pierwszej połowy po stałym fragmencie gry Krobianka już prowadziła. Strzelcem gola był Dawid Jędryczka.

W trzeciej minucie drugiej połowy gospodarze wywalczyli kolejny rzut karny. Tym razem faulowany był Bartosz Paris, a jedenastkę wykorzystał Piotr Sarbinowski. Goście co prawda zdobyli bramkę kontaktową, ale szybko mecz potoczył się po myśli miejscowych zawodników. Pinsel-Peter Krobianka Krobia wygrała wysoko 7 : 2, choć początek meczu tego nie zapowiadał.

- Końcówka pierwszej połowy podziałała na nas pozytywnie. Myślę, że druga połowa nasza pełna dominacja. W pierwszej połowie Cielcza była zdyscyplinowana, ale po zmianie stron rywal opadł już z sił i my górowaliśmy na boisku. Ta pierwsza połowa do czasu straty gola nasza gra była niezła. Bramka po stałym fragmencie gry niespodziewana. Trochę nerwowo się zrobiło i negatywnie podziałał na nas ten gol, ale na szczęście do przerwy strzeliliśmy jeszcze dwie bramki i w drugiej połowie zdecydowanie już przeważaliśmy – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia – LZS Cielcza 7 : 2 (2 : 1)
0 : 1 – Łukasz Marchewka (23’)
1 : 1 – Edwin Marchewka – z rzutu karnego (43’)
2 : 1 – Dawid Jędryczka (45’)
3 : 1 – Piotr Sarbinowski – z rzutu karnego (48’)
3 : 2 – Łukasz Marchewka (56’)
4 : 2 – Dawid Jędryczka (67’)
5 : 2 – Piotr Sarbinowski (78’)