Autor: | Zdjęcie: W. Blandzi

Pinsel-Peter Krobianka Krobia cudem ratuje punkt w Kobylinie. Pomógł zawodnik Piasta - Zdjęcie główne

Piast Kobylin - Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1 : 1 | foto W. Blandzi

Sport To był cud. Pinsel-Peter Krobianka Krobia grając w dziesiątkę uratowała jeden punkt w Kobylinie. Drużynie Wojciecha Bzdęgi pomógł w tym Adam Kurzawa z Piasta.

Po nieczoekiwanym remisie z Białym Orłem Koźmin Wielkopolski w 19. kolejce, Pinsel-Peter Krobianka Krobia pojechała do Kobylina. Piłkarze Wojciecha Bzdęgi byli głodni rewanżu za porażkę z rundy jesiennej. Krobianka uległa w Pudliszkach Piastowi 0:2. Niedzielny (10 kwietnia 2022r.) mecz źle zaczął się dla przyjezdnych. Już w 9. minucie Tomasza Dembskiego pokonał Miłosz Kowalski. Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale mieli duże problemy z wypracowaniem sytuacji bramkowej.

Początek drugiej połowy zaczął się fatalnie dla drużyny Wojciecha Bzdęgi. Czerwoną kartkę zobaczył Tomasz Dembski i trzeci zespół piątej ligi musiał odrabiać straty w dziesiątkę. Piast był bliski drugiej wygranej z Pinsel-Peter Krobianką Krobia w sezonie 2021/2022. Zabrakło niewiele. W piątej minucie doliczonego czasu gry po dośrodkowaniu Wojciecha Bzdęgi z rzutu rożnego piłkę do własnej bramki skierował Adam Kurzawa i w Kobylinie doszło do podziału punktów.

Piast Kobylin – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 1:1 (1:0)

1:0 – Miłosz Kowalski (9’)
1:1 – Adam Kurzawa - samobójcza (90+5)
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski – Jędrzej Knapp (46' Pospiech), Szumny, Piróg, Kokot (80' Kubacki), Hajduk (60' Joachim Knapp), Szpurka (60' Glapiak), Urbański, Naskręt (46' Bzdęga), Wachowiak (50' Klupś), Masełkowski