Piłkarze Sokoła Chwałkowo odwrócili losy spotkania z Orlą Jutrosin

SportW czwartkowe popołudnie w Chwałkowie zanosiło się na dwudziestą pierwszą porażkę Sokoła. Gospodarze po trzynastu minutach przegrywali z Orlą Jutrosin 0 : 2. Piłkarze Sławomira Gintowta już w pierwszej połowie odwrócili losy tego pojedynku.

Sokół Chwałkowo podejmował w czwartek Orlę Jutrosin. Gospodarze, którzy zajmują ostatnie miejsce w tabeli w rundzie jesiennej przegrali z Orlą 1 : 3.

Po trzynastu minutach czwartkowego pojedynku było już 2 : 0 dla gości i nic nie zapowiadało, że rewanż piłkarzom Sławomira Gintowta się uda. Dość nieoczekiwanie gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Sygnał do ataku dał Jędrzej Urbański. Przed przerwą gole zdobyli jeszcze Marcin Rejek i Mateusz Chudy. Gospodarze prowadzili 3 : 2.

W drugiej połowie miejscowi zawodnicy byli równie skuteczni i poprawili też grę defensywną. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 3 : 0, a całe spotkanie okazałym zwycięstwem 6 : 2.

Sokół odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie, ale nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli czwartej grupy klasy okręgowej.

W sobotę miało dojść do pojedynku Wisły Borek Wielkopolski z Sokołem Kaszczor. Ze względu na zły stan murawy po opadach deszczu pojedynek został odwołany.

Sokół Chwałkowo – Orla Jutrosin 6 : 2 (3 : 2)
0 : 1 – Mateusz Świątek (1’)
0 : 2 – Kamil Kowalski (13’)
1 : 2 – Jędrzej Urbański (24’)
2 : 2 – Marcin Rejek (38’)
3 : 2 – Mateusz Chudy (45’)
4 : 2 – Jędrzej Urbański (49’)
5 : 2 – Robert Maleszka (81’)
6 : 2 – Jędrzej Urbański (87’)
Sokół: Piechel – Bartkowiak, Biernat (80’ K. Kmiecik), Chudy, Kamiński, Kubiak (82’ Sierpowski), Maleszka, Ratajczak (46’ Wawrzyniak), Rejek, Rolnik (72’ Andrzejewski), Urbański