Piast Poniec pokazał swoje miejsce w szeregu

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Spory zawód sprawili swoim kibicom piłkarze Piasta Poniec. W meczu o sześć punktów drużyna Jerzego Radojewskiego przegrała z Białym Orłem Koźmin Wlkp. 1 : 2. Po tej porażce Piast Poniec spadł na przedostatnie miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi.

W 14. kolejce trzeciej grupy piątej ligi Piast Poniec podejmował Białego Orła Koźmin Wielkopolski. Celem rywalizujących w sobotę drużyn jest utrzymanie w lidze. Przed tym pojedynkiem zespoły dzieliły dwa punkty na korzyść gospodarzy. W pierwszej części gry większa determinacja w zdobyciu trzech punktów była po stronie przyjezdnych. Goście objęli prowadzenie w 38. minucie.

W drugiej połowie meczu pierwsi do sytuacji strzeleckich doszli znów piłkarze Białego Orła Koźmin. Dobrze interweniował Kamil Skiba. Niestety w kolejnej akcji zastępujący kontuzjowanego Krzysztofa Banaszaka bramkarz Piasta mógł zachować się lepiej. W 54. minucie Biały Orzeł Koźmin Wlkp. prowadził 2 : 0. Gospodarze bardzo szybko zdobyli bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z główki golkipera Orła pokonał Tomasz Dorociak. Od tego momentu piłkarze Jerzego Radojewskiego ożywili się i uwierzyli, że w tym meczu mogą powalczyć o punkty. Miejscowi długo nie potrafili dojść do sytuacji strzeleckiej. Okazja na zdobycie bramki na 2 : 2 nadarzyła się dopiero w 88. minucie. Z pola karnego strzelał Damian Kaczmarek i piłka ku rozpaczy wszystkich sympatyków Piasta Poniec trafiła w słupek.

- Zagraliśmy jakby bez świadomości o co gramy. Właśnie dlatego wynik jest, jaki jest. Zespół na siłę pokazuje swoje miejsce w szeregu. No i tak to wygląda. Pomijam jakieś zawirowania kadrowe i drobne problemy, ale brakuje ducha i pełnej świadomości, a to przekłada się na grę. Wynik bliźniaczo układał się jak w poprzednim meczu. Słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu. Straciliśmy gola. W drugiej części gry gonimy wynik. W poprzednim meczu druga połowa niby bardzo dobra w naszym wykonaniu, ale mecz przegraliśmy. Podobnie jest dzisiaj. Druga część może nieco lepsza, ale też nie daje efektu w postaci jakiegokolwiek punktu – powiedział trener Piasta Poniec Jerzy Radojewski.

Piast Poniec przegrał z Białym Orłem 1 : 2. Po tej porażce drużyna Jerzego Radojewskiego spadła na 14. miejsce w tabeli trzeciej grupy piątej ligi.

Piast Poniec – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1 : 2 (0 : 1)
0 : 1 - (38’)
0 : 2 - (53’)
1 : 2 – Tomasz Dorociak (54’)
Piast: Skiba – Ramota, Kaczmarek, Klimasz (46’ Ł. Hajduk), Lokś, Dymitrów, Wydmuch (46’ Pietrula), Dorociak, Matecki (83’ Lorenc), Zapłacki, Łoskot