Nie tacy straszni

Nie tacy straszni - Zdjęcie główne

W sobotnie popołudnie rywalem Korony był lider czwartoligowych rozgrywek. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego zaliczył kapitalny start, wygrywając pięć kolejnych spotkań. W takim układzie faworyt mógł być tylko jeden: Centra. Piaskowianie przystąpili do zawodów z mocnym postanowieniem poprawy. To, że Korona potrafi, pokazała w pierwszych czterdziestu pięciu minutach. Nagle okazało się, że można grać dokładniej i biegać szybciej. Korona zaskoczyła rywala przede wszystkim wysokim pressingiem. W pierwszej połowie patrzenie na grę Korony sprawiało przyjemność. Każdy z zawodników dokładnie wiedział, po co jest na boisku, co ma robić i kogo pilnować. Zrywy piaskowian były efektowne i co najważniejsze przynosiły korzyści. W tej części gry rej wodził duet Nikodem Kozak - Łukasz Fabich. Blok obronny ostrowskiego zespołu po raz pierwszy na łopatki rozłożony został już w 11. minucie spotkania. Na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Kozak i po chwili golkiper Centry wyciągał piłkę z siatki. Pięć minut później było 2:0 dla gospodarzy. Autor pierwszego gola tym razem wystąpił w roli asystenta, a piłkę do siatki skierował Fabich. W 25. min przyjezdni cieszyli się z kontaktowanego trafienia. W tej sytuacji skuteczną główką popisał się Tomasz Adamczyk. Kiedy goście myśleli o doprowadzeniu do remisu, zostali skarceni po raz trzeci. Także tym razem dobrą robotę wykonał Kozak, który tak dograł do Fabicha, że nie pozostało mu nic innego, jak umieścić piłkę w pustej bramce. Po zmianie stron goście natarli na rywala ze zdwojoną mocą. Ich ataki z minuty na minutę były coraz groźniejsze, czego dopełnieniem był gol. W 71. min trafienie zaliczył Ryszard Tomczak. Chwilę później był już remis. Na listę strzelców znów wpisał się Tomczak, który nie zmarnował czystej sytuacji, w jakiej się znalazł. Tego dnia nie padło już więcej bramek i ostatecznie sobotni pojedynek zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Korona Piaski – Centra Ostrów Wlkp. 3:3 (3:1)

1:0 Kozak (11’)
2:0 Fabich (16’)
2:1 Adamczyk (25’)
3:1 Fabich (44’)
3:2 R. Tomczak (71’)
3:3 R. Tomczak (74’)

Korona Piaski: Molka – K. Michalski, M. Tomczak (78’ Robak), Gendera, Kluczyk, Przewoźny, Urbański, Kozak, Busz, Danielczyk (73’ Nowacki), Fabich (90’ Świątkowski)