Nie ma mocnych na lidera

Nie ma mocnych na lidera - Zdjęcie główne

W pojedynku Korony z liderem rozgrywek Ostrovią nie było niespodzianki. Faworyzowana drużyna z Ostrowa Wlkp. rozprawiła się z piaskowskimi piłkarzami już w pierwszych dwudziestu minutach. – Szkoda tych sytuacji, bo przez gapiostwo straciliśmy dość szybko dwie bramki, które praktycznie ustawiły mecz – powiedział po końcowym gwizdku trener Krzysztof Michalski. Zgodnie z oczekiwaniami goście z Ostrowa Wlkp. przez 90 minut pokazywali, że chcą wygrać, a Korona przyjęła taktykę wyczekiwania na jedną, jedyną okazję. Przyjezdni od pierwszych minut panowali na boisku. Bramka zdobyta w 15. min stanowiła naturalną konsekwencję przewagi. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ajiboila Oshikoya, który wykorzystał dośrodkowanie Wojciechowskiego. Goście po raz drugi nacisnęli na spust w 20 min. Tym razem celną główką popisał się Damian Wnuk. Korona mogła pokusić się o kontaktowego gola w samej końcówce pierwszej odsłony, ale strzał Adama Kluczyka w ostatniej chwili został zablokowany. Na początku drugiej połowy dobrą interwencją popisał się bramkarz Ostrovii, który z trudem obronił strzał Jakuba Pujanka. Później na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Ostrowscy piłkarze prowadzili do przerwy 2:0, więc powodów do huraganowych ataków nie mieli. Z marazmu wyrwał kibiców Krzysztof Molka, który 80. min podwyższył na 3:0. Kilka minut później gola dla gospodarzy zdobył Michalski. To jednak wszystko na co było stać tego dnia Koronę. W doliczonym czasie gry błysnął rezerwowy gracz Ostrovii Ireneusz Czupryn, który dwukrotnie rozłożył na łopatki blok obronny piaskowskiego zespołu. Tym samym Ostrovia nie znalazła pogromcy już w siódmym kolejnym meczu.

Korona Piaski - TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:5 (0:2)

0:1 Oshikoya (15’)
0:2 Wnuk (20’)
0:3 Molka (80’)
1:3 Michalski (87’)
1:4 Czupryn (90’)
1:5 Czupryn (90’)

Korona Piaski: Naskrent – Kluczyk, Michalski, Ludwiczak, A. Danielczyk, Gendera (58’ Zieliński), Przewoźny, Busz, Robak, Nowacki, Pujanek (70’ Organista)