Reklama

Nasza Dycha wraca już w niedzielę! Będą premiowane kilometry dla Zuzi chorej na SMA

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/ Agata Fajczyk

Nasza Dycha wraca już w niedzielę! Będą premiowane kilometry dla Zuzi chorej na SMA - Zdjęcie główne

Gostyń. Nasza Dycha - bieg ulicami miasta w 2019 r. | foto arch. gostynska.pl/ Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Gostyń. Wraca biegowa impreza Nasza Dycha, której przez pandemię nie organizowano w Gostyniu od 2019 r. Organizatorzy mają przygotowanych 300 numerów startowych dla uczestników z Polski i zagranicy.

Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę o godz. 14.00 w Gostyniu. Nasza Dycha to jedyny atestowany bieg na 10 km ulicami miasta. Organizowany jest od 8 lat i cieszy się nieustannie ogromnym powodzeniem. Ostatni raz zawody na dystansie 10 km ulicami miasta odbyły się w 2019 r.  Pandemia spowodowała, że w 2020 roku imprezy nie zorganizowano. 

Nasza Dycha Gostyń. Wystartują po raz siódmy

Na realizację tej sportowej imprezy przeznaczana dotychczas była jedna z wiosennych niedziel. Ze względu na obostrzenia, jakie obowiązywały w kwietniu jedyny atestowany bieg na 10 km ulicami Gostynia został przeniesiony na 3 października. Zawodnicy wystartują o godz. 14.00. Start i meta znajdują się na ulicy Sportowej (przy kortach tenisowych). Bieg NASZA DYCHA odbywa się już po raz 7. i po raz kolejny uczestniczyć w nim będzie wielu biegaczy z całej Polski i zagranicy. 

- Mamy nadzieję, że z zaproszenia skorzysta Adam Nowicki i pobiegnie razem z nami - mówi Bogdan Paluszkiewicz, przedstawiciel Gostyńskiego Towarzystwa Sportowego Citius. 

Zapisy na bieg Nasza Dycha Gostyń trwają

W tym roku przygotowano 300 numerów startowych. Rekordową ilość uczestników zanotowano w II edycji Naszej Dychy. Wtedy w biegu wystartowało 575 osób. Ze względu na aktualną sytuację w tegorocznej edycji Naszej Dychy nie odbędą się niestety biegi dla dzieci i młodzieży - zrezygnowano z tzw. Biegu Patrona. 

Zapisy do biegu na dystansie 10 km trwają - FORMULARZE I SZCZEGÓŁY TUTAJ, do imprezy można się jeszcze zapisywać w biurze zawodów w sobotę 2 października (czynne od godz. 19. do 20.) oraz w dniu zawodów w godz. 11.30-13.30.

 

Nasza Dycha Gostyń. Akcja dla Zuzi chorej na SMA - premiowanie kilometry

Podczas imprezy kolejna akcja dla Zuzi Suleckiej, chorej na SMA, zainicjowana przez pracowników Netbox.  Najpierw premiowali kilometry przejechane na rowerach, tym razem liczą się te, przebiegnięte podczas biegu Nasza Dycha.

- Mała Zuzia poruszyła wiele Netbox-owych serduch. Blisko 30 osób z naszego zespołu zaangażowało się w organizację Wielkopolskiej Ofensywy Rowerowej, kolejne kilkadziesiąt osób piekło ciasta na zbiórkę pieniążków w firmie - wszystko po to, aby pomóc Zuzi – mówi Hania Adamczak, menedżer marketingu i PR w Netbox.

Tymczasem od Janusza Knappa, który jest grafikiem w firmie Netbox (i należy do ekipy Netbox Biega), wpłynęło kolejne zgłoszenie pomocy dla małej Zuzi. Pan Janusz wpadł na pomysł, aby - w ramach naszego wolontariatu pracowniczego - zorganizować akcję pn. „Dycha za każdy kilometr”.

- Zgłosiłem i decyzja była natychmiastowa - firma wpłaci na konto Zuzi 10 zł za każdy przebiegnięty kilometr - mówi grafik Janusz Knapp.

Firma Netbox będzie premiowała kilometry przebiegnięte przez wszystkich uczestników zawodów, nie tylko jej pracowników.

 

Nasza Dycha Gostyń. Utrudnienia w ruchu

Podczas imprezy 3 października trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu pojazdów na trasie biegu Nasza Dycha i w okolicy:

  • od godz. 13.00 zostanie zamknięta dla ruchu samochodowego ul. Sportowa;
  • od 13.30 zamknięte będą ulice: Starogostyńska, Podleśna, Graniczna, Konopnickiej, Pionierska, Leśna, Polna oraz część Parkowej i Hutnika;
Parkingi - samochody możemy zaparkować:

  • na dużym parkingu przy ul. Starogostyńskiej obok huty szkła;
  • zostanie udostępniona część parkingu przy stadionie;
  • na parkingu przy basenie;
  • można również parkować przy ul. Pionierskiej i Konopnickiej
Głównym organizatorem są GTS Citius i firma Profarm, przy wielkim udziale gminy Gostyń i powiatu gostyńskiego oraz jednostki organizacyjne gminy: OSiR Gostyń, ZGKiM Gostyń, GOK Hutnik oraz Straż Miejska. 

Organizatorów wspiera wiele firm i instytucji m. in.: Gostyńska Huta Szkła Ardagh Group, Netbox, Kawon, SM Gostyń, jednostki OSP Pudliszki i OSP Gola. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu oraz ratownicy medyczni w gostyńskiej grupy WOPR.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy