Młodzież ze zmiennym szczęściem

Młodzież ze zmiennym szczęściem - Zdjęcie główne

Wielkopolski Okręgowy Związek Kręglarski po raz dwunasty zaprosił młodzież z całej Polski na turniej świąteczny, który w tym roku odbył się w Gostyniu. W rywalizacji wystartowała ponad setka zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. Liczną grupę stanowiła reprezentacja miejscowego Startu. Najpierw odbyły się gry eliminacyjne oraz turniej dzieci, w którym zwycięzca wyłaniany był na podstawie jednego startu. W kategorii chłopców kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Jakub Cwojdziński z Alfy Tarnowo Podgórne, który wynikiem 301 kręgli potwierdził dominację w swojej kategorii. Za jego plecami wyrównaną walkę o pozostałe miejsca na podium stoczyła trójka zawodników. Ostatecznie drugie miejsce (256 kręgle) zajął Maciej Lisicki z TKKF Dębinki Gdański. Na trzecim miejscu podium rywalizację ukończył Adrian Snela z miejscowego Startu (254 kręgle). Tuż za podium finiszował kolejny gostyniak Szymon Banaszak, któremu do kolegi klubowego zabrakło zaledwie dwóch kręgli.