Młodzież mogła zdobyć dużo więcej goli

Młodzież mogła zdobyć dużo więcej goli - Zdjęcie główne

Trampkarze i juniorzy młodsi Kani Gostyń dopisali do swojego konta w weekend komplet punktów. Choć drużyny młodzieżowe Kani zdobyły siedem bramek, to mogło być ich dużo więcej, bo skuteczność nie była na najwyższym poziomie. Bez zdobyczy ze spotkania z Unią Swarzędz wrócili natomiast juniorzy Krobianki, którzy mimo wysokiej porażki 4 : 1 mogli pokusić się u punkty. - Mieliśmy przynajmniej pięć sytuacji, po którym gole powinny paść - powiedział trener Sławomir Gembiak.

Trampkarze gostyńskiego klubu pokonali Polonię Środa Wielkopolska 3 : 1. - Mieliśmy dzisiaj wyraźną przewagę. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Strzeliliśmy bramki. Przeciwnik nie miał nic "do powiedzenia". Jestem zadowolony z gry. Z umiejętności wychodzenia spod presingu. Martwi skuteczność. W drugiej połowie mieliśmy 3 - 4 sytuacje - podsumował trener Krzysztof Michalski.

Na pogrom zanosiło się w meczu juniorów młodszych. Kania po 24 minutach miała na swoim koncie już cztery bramki. Po golu Norberta Jankowskiego zawodnicy Grzegorza Wosiaka "zacięli się". Sytuacji do zdobycia goli było mnóstwo, jednak piłka nie chciała wpaść do bramki Victorii Września i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 4 : 1. - Mimo trudnych warunków graliśmy składnie. Notowaliśmy mało strat. Bardzo dobrze funkcjonowały nasze skrzydła. Praktycznie oprócz straty bramki nie popełnialiśmy błędów. Po przerwie chłopcy za wcześnie się chyba rozluźnili i jakość gry spadła. I chyba tym rozluźnieniem należy tłumaczyć naszą niemoc strzelecką w tej części gry. Z wielu dogodnych sytuacji nie potrafiliśmy zdobyć ani jednej bramki. Szkoda bo wynik mógł być bardziej okazały - powiedział trener Grzegorz Wosiak.
Trzeciej porażki w sezonie doznali juniorzy Krobianki Krobia. Unia Swarzędz pokonała zespół Sławomira Gembiaka 4 : 1. Mimo wysokiej porażki była szansa na zdobycie choćby jednego oczka. - Na początku drugiej połowy straciliśmy drugą bramkę, ale mimo to była szansa na wygranie tego pojedynku. Mieliśmy przynajmniej pięć sytuacji, po którym gole powinny paść - powiedział po meczu trener juniorów Krobianki.

Liga wojewódzka A 1 junior
Unia Swarzędz - Krobianka Krobia 4 : 1
Bramka dla Krobianki: samobójcza

Liga wojewódzka B1 junior młodszy
Kania Gostyń - Victoria Września 4 : 1
Bramki dla Kani Gostyń: Mateusz Nowaczyk, Wojciech Kłakulak, Wojciech Goszczyński - z rzutu karnego, Norbert Jankowski