Młodzi siatkarze rywalizowali w Poniecu

Młodzi siatkarze rywalizowali w Poniecu - Zdjęcie główne

W hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Poniecu rozegrany został I Niepodległościowy Turniej Dwójek Siatkarskich dla chłopców rocznika 2007 i młodszych. Z zaproszenia Piasta Poniec i OSiR Poniec skorzystało 14 klubów.
    W zawodach wystąpiło ponad 100 zawodników z: MKS Jarocin, SP 2 Milicz, Zenit Wrocław, UKPS Lubin, Polon Krotoszyn, KS Koniczyna Opole, SP 9 Leszno, Sikret Gliwice, IUKS Poznań, Kaniasiatka Gostyń, Orlik Międzyrzecz, AMS Jastrzębie, PSP 11 Kędzierzyn Koźle (mistrz Polski w tej kategorii wiekowej), Volley Gang Wrocław i PKS Piast Poniec. Gospodarzy reprezentowali: Maks Wasiak, Filip Rychel, Cyprian Brodziak, Jakub Lisiecki, Szymon Wróbel i Filip Dykiert. W turnieju rozegrano 210 spotkań. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, a najlepsze drużyny oraz zawodnicy medale, puchary i nagrody rzeczowe. Zawody zakończyły się wygraną PSP 11 Kędzierzyn Koźle 1. Zawodnik tej drużyny, Dawid Banasiak został MVP turnieju. Pierwszy zespół Piasta zajął wysokie szóste miejsce. - Dziękujemy naszym sponsorom: ALFA ELECTRIC, RASCO i NUSS. Bez nich zawody te zawody nie doszłyby do skutku. Chciałbym też podziękować gminie Poniec, OSiR Poniec i GCK Poniec za okazaną pomoc - mówi trener siatkówki Piasta Poniec Łukasz Kubeczka.