Mistrzostwa Wielkopolski w boksie. Kolejne złota w kolekcji Sportów Walki Gostyń

Sport W Pile rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów i Juniorów w boksie. Na podium, w tym na jego najwyższym stopniu, nie mogło zabraknąć reprezentantów Sportów Walki Gostyń.

Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów i Juniorów w boksie odbyły się w dniach 26-27 marca w Pile. Na mistrzostwa pojechało czterech reprezentantów Sportów Walki Gostyń. Podobnie jak przed tygodniem w rywalizacji kadetów i młodzików, klub z Gostynia sięgnął po kolejne trofea. Juniorka Patrycja Gubańska zdobyła złoto w kategorii do 70 kg. W finale zawodniczka Michała Kosowicza pokonała Jagodę Żerek z KS Obra Zbąszyń.

Na najwyższym stopniu podium stanął też junior Michał Fajczyk w kategorii 60 kg. W walce o złoto pokonał Kacpra Karasiewicza z Bagdasarian Boxing Club. Srebrne medale zawisły na szyi Marcela Komara (junior, kat. 71 kg) i Mikołaja Roszaka (senior, kat. 54 kg).

- Zawody w Pile były fajnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski Juniorek i Juniorów, które odbędą się w Wejherowie i Bytomiu. Start kontrolny przed mistrzostwami wypadł bardzo dobrze. Michał Fajczyk i Patrycja Gubańska stoczyli mocne walki finałowe, które wygrali na punkty – podsumował Michał Kosowicz, trener Sportów Walki Gostyń.