Złote Sporty Walki Gostyń. Zawodnicy klubu z Gostynia zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski w Śremie

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Reprezentanci Sportów Walki Gostyń zdominowali Mistrzostwa Wielkopolski w boksie w kategorii młodzik i kadet. Klub z Gostynia wzbogacił się o siedem złotych medali. Sporty Walki Gostyń wygrały klasyfikację drużynową. Najlepszymi zawodnikami mistrzostw w Śremie byli Kinga Krówka i Alan Nadolski.

Sporty Walki Gostyń od kilku lat są wiodącym klubem w Wielkopolsce i należą do ścisłej czołówki boksu młodzieżowego w kraju, dlatego wyniki osiągnięte podczas Mistrzostw Wielkopolski w kategorii młodzik i kadet nie są zaskoczeniem. W weekend (19-20 marca 2022r.) zawodnicy walczyli o medale, ale też o przepustki do mistrzostw Polski. Udział w MP zapewniali sobie złoci medaliści. W kategorii młodzik na najwyższym stopniu podium stawali: Maria Gorzelanna, Remigiusz Wojciechowski. Po złoto sięgnął też Oskar Mańka, który w finale pokonał kolegę z klubu Igora Stężyckiego. W pierwszej rundzie złoto zapewniła sobie kadetka Kinga Krówka. W kadetach zawodnicy Sportów Walki Gostyń wygrali trzy finały. Tytuł mistrza wywalczyli: Alan Nadolski, Natan Kierzek i Szymon Dutkowiak. Na trzecim stopniu podium stanął Piotr Bukowski.

Sporty Walki Gostyń wygrały klasyfikację drużynową. Ponadto do Gostynia pojechały puchary za indywidualne wyróżnienia. Najlepszą zawodniczą została Kinga Krówka, a tytuł najlepszego zawodnika przypadł Alanowi Nadolskiemu.