Ludwinowo górą w derbach

Ludwinowo górą w derbach - Zdjęcie główne

Piaskowianie przegrali z KS-em Ludwinowo 2:4 na inaugurację rozgrywek leszczyńskiej A-klasy. To był ligowy debiut Dominika Jankowiaka na stanowisku trenera pierwszego zespołu Korony. To było historyczne wydarzenie. Obydwie jedenastki spotkały się ze sobą po raz pierwszy. Przez niektórych oba zespoły upatrywane są jako kandydaci do awansu. Debiutujący w roli szkoleniowca Jankowiak przed niedzielnym meczem zapowiadał, że nie tyle interesuje go klasa rywala, co dyspozycja jego piłkarzy. Fakt był jednak taki, że na inaugurację Korona mierzyła się z murowanym faworytem ligi. Gości czekało bardzo trudne zadanie. KS wyszedł na prowadzenie bardzo szybko, bo już w czwartej minucie spotkania. To nie był jednak efekt szturmu gospodarzy. Gol padł przypadkowo. Piłkę do własnej siatki skierował Dariusz Naskrent. Później losy spotkania się odwróciły. Dwukrotnie miejscowego bramkarza pokonał Andrzej Bonawenturczyk. Za każdym razem strzałem z rzutu karnego. Wynik 1:2 zapowiadał w drugiej połowie nie lada emocje. W 52. min spotkania KS doprowadził do wyrównania. Sporo pretensji miał do tej sytuacji szkoleniowiec Korony. – Ten gol został zdobyty ze spalonego. To nas podłamało – ocenił trener Jankowiak. Miejscowi ruszyli do ataku i parę minut później wyszli na prowadzenie. Kropkę nad „i” w 75. min spotkania postawił grający trener KS-u Grzegorz Chorała z bliska pakując piłkę do siatki.