Reklama

Nasza Dycha Gostyń po raz dziewiąty. Limit zawodników został wyczerpany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: org. biegu Nasza Dycha Citius

Nasza Dycha Gostyń po raz dziewiąty. Limit zawodników został wyczerpany - Zdjęcie główne

foto org. biegu Nasza Dycha Citius

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Od 9 lat jedna z kwietniowych niedziel, rezerwowana jest na jedyny atestowany bieg ulicami Gostynia. Nasza Dycha organizowana jest dla amatorów biegania i odbywa na dystansie 10 km. Trzeba liczyć się z tym, że w czasie trwania zawodów, ruch na wybranych ulicach jest utrudniony. 

Reklama

W niedzielę wielki bieg ulicami Gostynia

W tym roku w Gostyniu również odbędzie się bieg Nasza Dycha, który zaplanowano na 23 kwietnia 2023 r. Wszystko już gotowe, a amatorzy biegania liczą na udaną pogodę. Początek imprezy zaplanowano na godz. 14.00. Start i meta biegu znajdują się na stadionie miejskim w Gostyniu. 

Jedyny atestowany bieg na dystansie 10 km ulicami Gostynia NASZA DYCHA odbywa się już po raz 9. i po raz kolejny uczestniczyć w nim będzie wielu biegaczy. Chętnych do udziału w biegu nie brakuje - limit zawodników bardzo szybko został wyczerpany. Wystartuje ponad 200 osób z całej Polski i zagranicy. Jak mówią organizatorzy, udział w biegu potwierdziło 4 Ukraińców.

Coś o organizatorach Nszej Dychy w Gostyniu

Głównym organizatorem jest Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS i firma PROFARM przy wielkim udziale gminy Gostyń i samorządu powiatu gostyńskiego. Imprezę współorganizują gminne jednostki: OSiR Gostyń, ZGKiM Gostyń, GOK Hutnik oraz Straż Miejska. 

- Wspiera nas wiele firm i instytucji, m.in.: Gostyńska Huta Szkła Ardagh Group, Kawon, Spółdzielnia Mleczarska Gostyń, Toral, jednostki OSP w Gostyniu i Goli. Nad bezpieczeństwem czuwają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, strażnicy miejscy oraz ratownicy medyczni z gostyńskiej grupy WOPR - mówi Bogdan Paluszkiewicz z Gostyńskiego Towarzystwa Sportowego CITIUS.

Utrudnienia w ruchu pojazdów w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, kiedy zaplanowano bieg Nasza Dycha musimy liczyć się z pewnymi utrudnieniami w ruchu pojazdów. Należy się ich spodziewać głównie na os. Pożegowo i pobliskich ulicach.

Na trasie biegu od 13.30 na mniej więcej 2 godziny zamknięte zostaną ulice: Sportowa, Starogostyńska, Podleśna, Graniczna, Konopnickiej, Pionierska, Leśna, Polna.

Za wszelkie utrudnienia organizatorzy przepraszają.

Gdzie w Gostyniu przygotowano parkingi?

Samochody będzie można zaparkować:

• na dużym parkingu przy ul. Starogostyńskiej obok huty szkła;
• zostanie udostępniona część parkingu przy stadionie;
• na parkingu przy basenie;
• można również parkować przy ul. Pionierskiej i Konopnickiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy