Lider czwartej ligi złamał defensywę Korony Piaski w drugiej połowie

Autor: | Zdjęcie: S. Hajduk

Lider czwartej ligi złamał defensywę Korony Piaski w drugiej połowie - Zdjęcie główne

Unia Swarzędz - Korona Piaski 6 : 0 | foto S. Hajduk

Sport Udał się rewanż Unii Swarzędz za porażkę z Koroną Piaski w rundzie jesiennej. Lider czwartej ligi rozgromił drużynę Michała Roszaka 6 : 0. Co ciekawe, gole padły dopiero w drugiej połowie.

Trzy dni przed finałem Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Korona Piaski zagrała z Unią Swarzędz. W meczu rozgrywanym w Piaskach w rundzie jesiennej kibice byli świadkami niespodzianki. Zespół Michała Roszaka wygrał w Unią, która wtedy też była liderem rozgrywek 1 : 0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Przemysław Frąckowiak. W Swarzędzu czekała beniaminka trudna przeprawa, bo już od dłuższego czasu trener Michał nie może korzystać z kilku zawodników. Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką. Gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na Sebastiana Kmiecika. Sytuacja zmieniła się diametralnie w drugiej części meczu. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 46. minucie. Po chwili Radosław Barabasz wyprowadził kolejny cios i było już 2 : 0 (bramka z rzutu karnego). Lider wygranej nie pozwolił sobie odebrać, a w kolejnych minutach tylko powiększał przewagę. Unia Swarzędz pokonała Koronę Piaski 6 : 0. Jest to najwyższa porażka beniaminka w sezonie 2021/2022.

- Pierwsza połowa była dobra. Więcej z gry miał Swarzędz. Lider walczy o awans, więc musi atakować, wygrywać. My czekaliśmy na swoją okazję. Stuprocentowych sytuacji nie mieliśmy, ale kilka ataków rozegraliśmy. Pierwsze trzy minuty drugiej połowy ustawiły mecz. Najpierw błąd defensywy, potem faul Jakuba Reraka i rzut karny. Te dwie bramki przesądziły o losach meczu. Od tego momentu nie graliśmy w piłkę, tylko myślami byliśmy już gdzieś indziej – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Po 34. serii spotkań Korona Piaski zajmuje 12. miejsce w czwartej ligi.

Unia Swarzędz – Korona Piaski 6 : 0 (0 : 0)
1 : 0 – Kamil Kanior (46’)
2 : 0 – Radosław Barabasz - z rzutu karnego (48’)
3 : 0 – Filip Brzostowski (59’)
4 : 0 – Jan Paczyński (78’)
5 : 0 – Witold Walkowiak (81’)
6 : 0 – Mikołaj Panowicz (90+2)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Cubal, Frąckowiak (83’ Urbański), Dorsz (85’ Ludwiczak), Rerak (72’ P. Jankowiak), Skowron, P. Draszczyk (10’ Kurzyński, 58’ Tomowiak), Nowak (85’ Twardy), Słoma, Sarbinowski