Korona Piaski ograła lidera czwartej ligi

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Piłkarze Korony Piaski sprawili dużego kalibru niespodziankę. W sobotnim meczu drużyna Michała Roszaka pokonała lidera czwartej ligi. Gospodarze wygrali z Unią Swarzędz 1 : 0 po golu Przemysława Frąckowiaka.

Przed tygodniem Korona Piaski prowadziła z Centrą Ostrów Wielkopolski po pierwszej połowie 2 : 1. Gospodarze korzystnego wyniku nie utrzymali i trzy punkty pojechały do Ostrowa Wielkopolskiego. W 15. kolejce Korona Piaski podejmowała lidera czwartej, Unię Swarzędz. Gospodarze niespodziewanie też po pierwszej połowie prowadzili 1 : 0, ale błędu sprzed tygodnia nie popełnili. Goście, w składzie których zagrał wychowanek Korony Piaski Igor Jurga, posiadali inicjatywę, ale poza strzałem z rzutu wolnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki nie potrafili w pierwszej połowie poważniej zagrozić bramce Sebastiana Kmiecika. Piłkarze Korony grali uważnie, a w końcówce pierwszej odsłony coraz częściej podchodzili po bramkę przeciwnika. W 45. minucie gospodarze wymienili kilka podań i Przemysław Frąckowiak wyszedł na czystą pozycję. Pierwszy strzał obrońcy Korony Dominik Nowicki obronił. Z dobitką już sobie nie poradził. W drugiej połowie Korona dalej grała konsekwentnie. Nie dopuściła do sytuacji bramkowej i wynik nie uległ już zmianie.

- Zagraliśmy konsekwentnie w obronie i nasz środek pola dobrze funkcjonował. Przeciwnik miał problem z akcjami oskrzydlającymi. Rywala mieliśmy dobrze rozczytanego. Każdy z zawodników miał określone zadania w tym spotkaniu i dobrze się wywiązał z ich realizacji. Przeciwnik nie stwarzał sobie zbyt wielu sytuacji do zdobycia bramki. Miał przewagę, ale odkuwaliśmy się sytuacjami prowadząc grę bokami, bo takie były założenia. Zrobiliśmy w końcówce pierwszej połowy super akcję i prowadziliśmy. W drugiej połowie z trzy razy zrobiło się zamieszanie pod naszą bramką, ale nie było sytuacji stuprocentowych. Mecz pokazał, że można zapunktować z mocniejszym przeciwnikiem, ale trzeba konsekwentnie realizować założenia. Bycie zdyscyplinowanym na boisku opłaca się – powiedział po meczu Michał Roszak.

Po sobotnim spotkaniu Korona Piaski ma na swoim koncie 16 punktów i zajmuje 15. miejsce w tabeli.

Korona Piaski – Unia Swarzędz 1 : 0 (1 : 0)
1 : 0 – Przemysław Frąckowiak (45’)
Korona: Kmiecik – Tomaszewski, Skowron, Cubal, Frąckowiak, Rerak, Nowak, P. Draszczyk (63' Dorsz), Słoma (74' H. Szymczak), Tor Junior Simon (52' J. Draszczyk), Sarbinowski