Lew miał kłopoty, na własne życzenie

Lew miał kłopoty, na własne życzenie - Zdjęcie główne

W Pogorzeli doszło do sytuacji, która w tym sezonie jeszcze nie miała miejsca. Zespół Michała Roszaka przegrywał i dopiero pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. W dużej mierze sytuacja ta była spowodowana tym, że lider klasy A rozpoczął mecz z Błękitnymi Kąkolewo w dziesiątkę.

Na mecz spóźnił się bramkarz Lwa Tomasza Naglak. Jego miejsce w bramce zajął zawodnik "z pola" Marcin Nowak i gospodarze grali w dziesiątkę. Goście wykorzystali grę w przewadze jednego zawodnika i prowadzili od 10. minuty 0 : 1. Gospodarze długo nie mogli "wskoczyć na odpowiednie obroty", dopiero w końcówce pierwszej połowy Adam Staszewski zdobył dwie bramki dla Lwa. Po przerwie wydarzenia na boisku przybrały korzystny obrót dla gospodarzy. Zespół Michała Roszaka zdobył jeszcze cztery bramki i wygrał 6 : 1. - Bez wątpienia na naszą grę miało wpływ zamieszanie związane ze spóźnieniem bramkarza. Chłopacy nie wiedzieli od początku co mają grać. Dopiero po przerwie graliśmy, to co trzeba - powiedział po meczu trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Takich problemów na początku spotkania nie mieli piłkarze Piasta Poniec, bo strzelanie bramek rozpoczęli zanim opłynęła pierwsza minuta pojedynku z LUKS Stare Bojanowo. Piast wygrał 7 : 0 i traci do lidera pięć punktów. Wielkopolanka i Sokół punktów nie zdobyły. Piast Belęcin pokonał Wielkopolankę 3 : 0. - Był to najniższy wymiar kary - stwierdził po meczu trener Karol Kręgielczak. Natomiast Sokół przegrał z rezerwami Rawii 4 : 2. Zagraliśmy bardzo słabe zawody i zasłużenie przegraliśmy. Od dwóch tygodni właściwie nie trenowaliśmy, do tego nie graliśmy w poprzedniej kolejce z Ruchem Bojanowo, co przełożyło się na naszą dzisiejszą dyspozycję. Można przegrywać mecze, ale nie w takim stylu - powiedział po meczu trener Sokoła Dawid Kaczmarek, który musiał tym razem stanąć między słupkami.

Piast Poniec - LUKS Stare Bojanowo    7 : 0 (4 : 0)
1 : 0 - Adrian Olejniczak (1')
2 : 0 - Patryk Kowalski (6')
3 : 0 - Dominik Szczepaniak (10')
4 : 0 - Bartosz Woliński (43')
5 : 0 - Robert Stachowiak (57')
6 : 0 - Tomasz Szumny (66')
7 : 0 - Patryk Kowalski (77')
Piast: Gałka - Berger - (25' Matecki), Klimasz (46' Rószczka), Woliński, Stachowiak (77' Offert), Szczepaniak (66' Skiba), Szumny, Ramota, Olejniczak (66' Giera), Biernacki (66' Chmielarczyk), Kowalski, Nowak

Piast Belęcin - Wielkopolanka Szelejewo 3 : 0 (2 : 0)