Lepiej niż przyzwoicie

Lepiej niż przyzwoicie - Zdjęcie główne

Jeden medal i kilka punktowanych miejsc wywalczyli kręglarze Startu Gostyń w rozgrywanych w Tucholi mistrzostwach Polski juniorów młodszych. Gostynianie nie byli stawiani w roli faworytów. Przeciętne wyniki uzyskiwane w turniejach poprzedzających krajowy czempionat nie mogły napawać optymizmem. W pierwszym dniu mistrzostw rywalizowały pary. W tej konkurencji Gostyń reprezentowało sześciu kręglarzy. Jak się okazało wszystkie gostyńskie pary liczyły się w rozgrywce medalowej, co było bardzo miłym zaskoczeniem. Fantastyczny występ odnotowali Adrian Zagata i Marcin Ratajczyk, którzy uzyskali wynik 1055 i przegrali minimalnie z głównymi faworytami do zwycięstwa wielokrotnymi reprezentantami Polski Michałem Szulcem i Jakubem Bergmanem (Polonia 1912 Leszno). Czwarte miejsce zajęła druga gostyńska para w składzie Filip Michalak i Krzysztof Zagata, która do ostatnich rzutów walczyła o brązowy medal. Trzeci duet Startu Gostyń w składzie Karol Sellman i Albert Smektała, z niewielką stratą do podium, uplasował się na siódmym miejscu.
Więcej w najnowszym numerze (19/2012) „ŻG”.