Krobianka uratowała się w ostatnich dziesięciu minutach meczu

SportPinsel-Peter Krobianka Krobia była bliska drugiej z rzędu porażki. Do 80. minuty drużyna Wojciecha Bzdęgi przegrywała z Piastem Czekanów 1 : 2. W ostatnich dziesięciu minutach gospodarze odwrócili losy spotkania. Sygnał do ataku dał Edwin Marchewka z rzutu wolnego.

W czwartek swój pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2024/2025 rozegrała Pinsel-Peter Krobianka Krobia. Drużyna Wojciecha Bzdęgi na inauguracje przegrała na wyjeździe z Dąbroczanką Pępowo. W Piastem Czekanów piłkarze Pinsel-Peter Krobianki też stoczyli trudny pojedynek. W 16. minucie Tomasz Mierzyński zdecydował się na strzał z dystansu czym zaskoczył Kamila Strożyńskiego. Gospodarze szybko odpowiedzieli. Po zespołowej akcji prostopadłe podanie wykorzystał Eryk Moryson.

Druga część spotkania była ciekawsza. Akcję przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. To zapowiadało, że gole są tylko kwestią czasu. Kibice Krobianki liczyli, że to ich drużyna strzeli bramkę i zainkasuje trzy punkty. Gospodarze w 76. minucie znaleźli się w trudnej sytuacji. Po raz drugi Kamila Stróżyńskiego pokonał Tomasz Mierzyński. Znów piłkarze miejscowej drużyny bardzo dobrze zareagowali. W 80. minucie do remisu bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego doprowadził Edwin Marchewka. Gospodarze poszli za ciosem i za sprawą Wojciecha Bzdęgi wyszli na prowadzenie. Grający trener Krobianki, mógł jeszcze podwyższyć wygraną, jednak w 87. minucie nie wykorzystał sytuacji stuprocentowej.

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie pierwszą połowę. Straciliśmy bramkę. Udało się wyrównać. Później znowu gonitwa, ale do końca wierzyliśmy, że odwrócimy losy tego spotkania. Pięknym strzałem Edwina z rzutu wolnego doprowadziliśmy do remisu, a po chwili zdobywając kolejną bramkę na 3 : 2 plan, jaki mieliśmy na dzisiaj, stał się realny. W Pępowie straciliśmy trzy punkty. Spory niedosyt. Dzisiaj najważniejsze było się podbudować. Zdobyć te trzy punkty. To się udało. Mam nadzieję, że teraz już będzie tylko lepiej – powiedział po meczu trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Wojciech Bzdęga.

Kolejne dwa mecze Pinsel-Peter Krobia zagra na wyjeździe. Zespół Wojciecha Bzdęgi zagra z beniaminkami: LKS-em Jankowy i GKS-em Jaraczewo.

Pinsel-Peter Krobianka – Piast Czekanów 3 : 2 (1 : 1)
0 : 1 – Tomasz Mierzyński (16’)
1 : 1 – Eryk Moryson (20’)
1 : 2 – Tomasz Mierzyński (76’)
2 : 2 – Edwin Marchewka (80’)
3 : 2 – Wojciech Bzdęga (83’)
Pinsel-Peter Krobianka: K. Stróżyński – Mróz (57’ Herman), Jędrzej Knapp, Kamieniarz, Hajduk (79’ Kaczmarek), Szpurka, Szymczak (65’ Marchewka), Bzdęga (90’ M. Stróżyński), Jędryczka, Moryson (89’ Kubacki), Sarbinowski (69’ Paris)