Krobianka Krobia zdominowała rywala na boisku w Gostyniu

Sport Piłkarze Pinsel-Peter Krobianki Krobia w sobotę powetowali sobie ostatnie niepowodzenia. W meczu 16. kolejki drużyna Wojciecha Bzdęgi nie miała problemu z pokonaniem Piasta Czekanów.

Ostatni tydzień był niezwykle pracowity dla piłkarzy Pinsel-Peter Krobianki Krobia. W ubiegły weekend drużyna Wojciecha Bzdęgi odrabiała ligowe zaległości z rundy jesiennej (porażka z Zawiszą Łęka Opatowska 2 : 3) a w środę rozgrywała mecz 1/16 Pucharu Polski Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej (przegrana z Tarnovią Tarnowo Podgórne 1 : 2). Natomiast w sobotę Pinsel-Peter Krobianka podejmowała w Gostyniu Piasta Czekanów.

Już w pierwszej połowie gospodarze wypracowali sobie trzybramkową przewagę. Najbardziej zadowolonym zawodnikiem w szeregach Krobianki był Przemysław Kaczmarek, który niedawno wrócił do gry po groźnej kontuzji, a w sobotę ustrzelił klasycznego hat-tricka.

- Przemek strzelił trzy bramki. Zaliczył solidny występ. Cieszę się, że pokazał wysoką formę. Po ciężkiej kontuzji dla niego to też duży pozytyw – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

Goście spróbowali jeszcze na początku drugiej połowy powalczyć o korzystny wynik. Wypracowali sobie jedną sytuację bramkową. W kolejnym ataku wywalczyli stały fragment gry, który zamienili na bramkę. Na odpowiedź zespołu z Krobi nie trzeba było czekać. W kwadrans gospodarze zdobyli trzy gole i zasłużenie wygrali 6 : 1.

- Już od pierwszych minut pokazywaliśmy, że jesteśmy lepszym zespołem. Dobrze się dla nas to spotkanie ułożyło. Zdobyliśmy pierwszą, drugą bramkę. Kontrolowaliśmy mecz. Dołożyliśmy trzecie trafienie. Z taką przewagą gra się łatwiej i wchodzi w drugą połowę. Na początku drugiej części mieliśmy słabszy moment. Straciliśmy bramkę. Na szczęście szybko odpowiedzieliśmy. Do końca już dominowaliśmy na boisku i wygraliśmy zdecydowanie – podsumował sobotni mecze Wojciech Bzdęga.

W 17. kolejce trzeciej grupy piątej ligi Pinsel-Peter Krobianka Krobia zagra na wyjeździe z Pelikanem Grabów nad Prosną

Pinsel-Peter Krobianka – Piast Czekanów 6 : 1 (3 : 0)
1 : 0 – Przemysław Kaczmarek (20’)
2 : 0 – Przemysław Kaczmarek (31’)
3 : 0 – Przemysław Kaczmarek (38’)
3 : 1- (54’)
4 : 1 – Dawid Jędryczka (58’)
5 : 1 – Mateusz Wachowiak (64’)
6 : 1 – Hubert Szymczak (70’)
Pinsel-Peter Krobianka: K. Stróżyński – Hajduk (46’ Mróz), Kamieniarz, Jędrzej Knapp, Maciej Wachowiak, Kaczmarek (58’ Bzdęga), Szpurka, Marchewka (58’ Szymczak), Joachim Knapp (63’ Mateusz Wachowiak), Jędryczka (74’ Jarecki), Sarbinowski (69’ Paris)