Krobianka Krobia wskakuje na podium

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Krobianka Krobia wskakuje na podium - Zdjęcie główne

Edwin Marchewka (Pinsel-Peter Krobianka Krobia) | foto archiwum

Sport Drużyna Wojciecha Bzdęgi awansowała na trzecie miejsce w tabeli piątej ligi. Stało się to po wygranej w Krotoszynie. Pinsel-Peter Krobianka Krobia pokonała Astrę 1 : 0. Gola w 89. minucie zdobył Edwin Marchewka.

W 12. kolejce Pinsel-Peter Krobianka Krobia zagrała na wyjeździe z Astrą Krotoszyn. Zespół Wojciecha Bzdęgi spisuje się ostatnio w kratkę, natomiast sobotni przeciwnik październik zaliczy do udanych. W czterech meczach Astra zdobyła dziesięć punktów. Drużyna Leszka Krutina pokonała ostatnio Kanię Gostyń 3 : 2.

Gospodarze nastawili się na grę z kontry i długimi podaniami próbowali zagrozić bramce Kamila Stróżyńskiego. Od początku meczu inicjatywa należała do piłkarzy Wojciecha Bzdęgi, ale do 89. minuty nie udało się pokonać golkipera Astry. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Łukasz Glapiak wycofał piłkę do Edwina Marchewki. Pomocnik Krobianki mocnym strzałem pokonał bramkarza Astry.

- Od początku nadawaliśmy ton wydarzeniom na boisku. Atakowaliśmy. Było kilka sytuacji. Krotoszyn nam nie zagrażał. Gospodarze grali dużo długą piłką i z tego chcieli „żyć”. Nasza defensywa zagrała bardzo dobrze. W ofensywie nie potrafiliśmy przewagi udokumentować bramką. Jednak do samego końca dążyliśmy do zdobycia gola i w końcówce pokonaliśmy bramkarza gospodarzy. Zasłużyliśmy na tą wygraną. Gdybyśmy po takiej grze stracili punkty, na pewno pozostałby duży niedosyt – podsumował trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia.

Po sobotnim zwycięstwie Pinsel-Peter Krobianka Krobia awansowała na trzecie miejsce w tabeli piątej ligi.

Astra Krotoszyn – Pinsel-Peter Krobianka Krobia 0 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Edwin Marchewka (89’)
Pinsel-Peter Krobianka: Hajduk (70’ Kozibura), Szumny, Wiśniewski, Maciej Wachowiak, Joachim Knapp (70’ Gembiak), Szpurka, Marchewka, Bzdęga (90+5’ Kubacki), Glapiak (90’ Jędrzej Knapp), Mateusz Wachowiak (55’ Masełkowski)strę 1 : 0. Gola w 89. minucie zdobył Edwin Marchewka.