Korona Piaski znów wyrwała punkty Polonii Leszno w końcówce meczu

Sport Nie mają szczęścia w meczach z Koroną Piaski piłkarze Polonii Leszno. Podobnie jak w rundzie jesiennej zespół z Leszna prowadził 2 : 1, ale stracił punkty w końcówce spotkania.

W środę Korona Piaski podejmowała Polonię Leszno. W rundzie jesiennej mecz między tymi zespołami był zacięty i blisko zdobycia kompletu punktów była Polonia. W końcówce pojedynku po golach Piotra Sarbinowskiego i Mateusza Dunaja to goście cieszyli się z wygranej.

W meczu 26. kolejki zespoły z Leszna i Piasków znów zafundowały swoim kibicom, którzy licznie stawili się na trybunach stadionu w Piaskach, huśtawkę nastrojów. W 12. minucie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Dawida Przybyszewskiego, który prezentuje coraz lepszą dyspozycję strzelecką. W 26. minucie do remisu doprowadził Karol Słoma. Mimo kilku sytuacji wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie.

W 67. minucie do zwycięstwa przybliżyli się goście. W polu karnym przeciwnika sfaulował Patryk Draszczyk i Michał Skrzypczak pokonał Arkadiusza Michałowicza z jedenastu metrów. W 73. minucie goście mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie, jednak na przeszkodzie stanął im golkiper Korony, który „pozostawił w grze” miejscową drużynę. Końcówka meczu, podobnie jak w rundzie jesiennej, należała do piłkarzy Michała Roszaka. Najpierw do remisu doprowadził Dawid Przybyszewski, a w 83. minucie błąd obrońcy Polonii wykorzystał były zawodnik tego klubu, Jakub Nowak.

- Przed nami gra w pucharze, więc muszę rotować składem. Zależało nam na wygraniu tego pojedynku, żeby mając w zanadrzu jeszcze walkower z Victorią Skarszew, mieć większy spokój. To nie był nasz najlepszy mecz. Graliśmy w pierwszej połowie ospale. Przeciwnik środkiem nam wchodził, oddawał za dużo strzałów. My też mieliśmy swoje sytuacje. Potoczyło się to wszystko jak w Lesznie i najważniejsze, że trzy punkty zostały w Piaskach. Nie ma w czwartej lidze słabych zespołów. Może trochę Słupca odpadła. Czwarta liga jest wyrównana. Gra się trudno. My nie trafiliśmy na swój dobry mecz. Może niektórych zawodników gra w sobotę trochę kosztowała – podsumował trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski – Polonia Leszno 3 : 2 (1 : 1)

1 : 0 – Dawid Pryzbyszewski (12’)

1 : 1 – Karol Słoma (26’)

1 : 2 – Michał Skrzypczak (67’)

2 : 2 – Dawid Przybyszewski (77’)

3 : 2 – Jakub Nowak (83’)

Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Skowron, Ludwiczak, Cubal, Dunaj (70’ Kręgielczak), Rerak, Nowak, Draszczyk (70’ Frąckowiak), Przybyszewski (88’ Kokociński), Sarbinowski (88’ H. Szymczak)