Korona Piaski rozbita z Kórniku

Autor: | Zdjęcie: BartekCiechacki.pl

Korona Piaski rozbita z Kórniku - Zdjęcie główne

Korona Piaski poniosła w w Kórniku najwyższą porażkę w sezonie | foto BartekCiechacki.pl

SportKorona Piaski „na deskach”. Tak można podsumować ostatni mecz zespołu Michała Roszaka w rundzie jesiennej. W sobotę drużyna z Piasków poniosła najwyższą porażkę w sezonie 2023/2024.

Po czterech z rzędu porażkach na zakończenie rundy jesiennej ostatnia w tabeli czwartej ligi Korona Piaski zmierzyła się na wyjeździe z Kotwicą. Gospodarze w sezonie 2023/2024 są czołowym zespołem rozgrywek czwartoligowych. Zespół z Kórnika na własnym boisku jeszcze nie przegrał.

Już po pierwszej połowie było wiadomo, że przyjezdnym będzie trudno osiągnąć satysfakcjonujący wynik. Gospodarze prowadzili w 36. minucie 3 : 0. Sytuacja Korony nieznacznie się poprawiła w 44. minucie. Gola zdobył Kacper Sworacki.

W drugiej połowie piłkarze Kotwicy pozbawili wszelkich złudzeń trenera Michała Roszaka. Po dwóch kolejnych bramkach Abela Abomsy i jednym trafieniu Jakuba Pietrzaka w 66. minucie było już 6 : 1 i można było się tylko zastanawiać czy Korona nie pobije Pogoni Łobżenica, która w rundzie jesiennej poniosła najwyższą porażkę. W meczu z Victorią Września beniaminek przegrał 1 : 7. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się mecz w Kórniku.

Rundę jesienną Korona Piaski zakończyła ze skromnym dorobkiem jedenastu punktów. Drużyna Michała Roszaka na półmetku rozgrywek zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Za tydzień zostanie rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej. Korona na wyjeździe zagra z Obrą Kościan, która zajmuje szóste miejsce w tabeli czwartej ligi.

Kotwica Kórnik - Korona Piaski 7 : 1 (3 : 1)
1 : 0 – Abel Abomsa (14’)
2 : 0 – Ernest Korek (24’)
3 : 0 – Gerard Pińczuk (36’)
3 : 1 – Kacper Sworacki (44’)
4 : 1 – Abel Abomsa (55’)
5 : 1 – Jakub Pietrzak (60’)
6 : 1 – Abel Abomsa (66’)
7 : 1 – Patryk Uliński (89’)
Korona: Żalik – Koszek, Jurkiewicz, Cubal, Jędrzejczak (66’ Frąckowiak), Sworacki (82’ Leciej), Rerak, Wachowski, P. Draszczyk (63’ J. Draszczyk), Danielczak (63’ Górniak), Nowak