Korona Piaski pierwsza znalazła sposób na Kotwicę Kórnik

Autor: | Zdjęcie: archiwum

Korona Piaski pierwsza znalazła sposób na Kotwicę Kórnik - Zdjęcie główne

Patryk Draszczyk (Korona Piaski) | foto archiwum

Sport Kotwica Kórnik była ostatnim zespołem w czwartej lidze bez porażki. Serię przerwała w sobotę Korona Piaski. Zespół Michała Roszaka wygrał 4 : 1, choć pierwsi gola zdobyli gospodarze.

Korona Piaski zmierzyła się w sobotę z Kotwicą Kórnik. Gospodarze pojedynku. 14. kolejki w bieżącym sezonie nie przegrali jeszcze meczu. Aż dziewięć pojedynków tej drużyny zakończyło się remisem.

W 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po faulu Przemysława Frąckowiaka sędzia podyktował rzut karny. Maurycy Niemczyk pokonał Arkadiusza Michałowicza z jedenastu metrów. Goście doprowadzili do remisu w 37. minucie ze stałego fragmentu gry. Gola zdobył Dawid Cubal. W 41. minucie Korona już prowadziła 2 : 1. Strzelanie w Kórniku rozpoczął Patryk Draszczyk. Skrzydłowy gości po zmianie stron jeszcze dwa razy wykorzystał swoją szybkość i Korona wygrała 4 : 1.

- Kotwica do czternastej kolejki była zespołem bez porażki. Pokonaliśmy ją jako pierwsi. Zrobiliśmy to w okazały sposób. Cieszą bramki Patryka Draszczyka, bo do tej pory jego liczby nie były zachwycające, na to jak się prezentował. Trzy razy urwał się. Wykorzystał błędy przeciwnika. Nie zaczęło się dobrze. Błąd naszego zawodnika i był rzut karny. Doprowadziliśmy do remisu po stałym fragmencie gry. Dawno już tak gola nie zdobyliśmy. Druga nasza bramka padła w dość dziwnych okolicznościach. W kolejnych akcjach Patryk Draszczyk wykorzystał zagrania na wolne pole – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Korona Piaski legitymuje się obecnie serią ośmiu spotkań bez porażki (pięć zwycięstw, trzy remisy).

Kotwica Kórnik – Korona Piaski 1 : 4 (1 : 2)
1 : 0 – Maurycy Niemczyk - z rzutu karnego (21’)
1 : 1 – Dawid Cubal (37’)
1 : 2 – Patryk Draszczyk (41’)
1 : 3 – Patryk Draszczyk (50’)
1 : 4 – Patryk Draszczyk (74’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Cubal (79’ Janowski), Ludwiczak, Frąckowiak, Dunaj (79’ Kurzyński), Rerak (85’ Woźniak), Nowak, Draszczyk (77’ Kokociński), Przybyszewski (73’ H. Szymczak), Sarbinowski (85’ Kręgielczak)