Korona Piaski gra dalej. Warta Międzychód pokonana

Autor: | Zdjęcie: archiwum ŻG

Korona Piaski gra dalej. Warta Międzychód pokonana - Zdjęcie główne

Piotr Sarbinowski (Korona Piaski) | foto archiwum ŻG

Sport Korona Piaski przeszła pierwszą rundę Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Beniaminek czwartej ligi pokonał w środę (30 marca 2022r.) Wartę Międzychód 3:2.

Korona Piaski z Wartą Międzychód po raz drugi w sezonie 2021/2022

W środę rozegrana została pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Na tym etapie rozgrywek powiat gostyński reprezentuje tylko Korona Piaski. Drużyna Michała Roszaka po awans pojechała do odległego Międzychodu. W sezonie 2021/2022 Warta Międzychód podejmowała zespół z Piasków po raz drugi. W jesiennym meczu ligowym Korona wygrała po golach Patryka Draszczyka i Jakuba Nowaka 2:1. W pucharze zespół Michała Roszaka znów był lepszy, ale tym razem mecz miał dużo bardziej dramatyczny przebieg.

Skuteczniejszy początek Warty Międzychód

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Chwilę później było już 1:1 po golu Szymona Słomy. Goście bardzo dobrze rozpoczęli drugą połowę. W 47. minucie ponownie do bramki Warty trafił Szymon Słoma. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W 51. minucie było 1:1. Mijały kolejne minuty i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć zwycięskiego gola. Wydawało się, że o awansie zadecyduje seria rzutów karnych. Wtedy w doliczonym czasie gry goście zaskoczyli drużynę Warty. Gola na wagę awansu zdobył Piotr Sarbinowski.

- Mecz był wyrównany, należał do otwartych. Pierwsza połowa fajnie z naszej strony wyglądała. Mieliśmy kilka sytuacji, ale też do dwóch doszedł przeciwnik i jedną wykorzystał. Do remisu doprowadziliśmy po zagraniu Huberta Szymczaka i wykończeniu Szymona Słomy. Od początku drugiej połowy uzyskaliśmy przewagę. Po zagraniu Piotra Sarbinowskiego wzdłuż bramki piłkę w siatce umieścił Szymon Słoma. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. W dalszej części meczu trwała wymiana ciosów, akcja za akcję. Brakowało ostatniego podania, wykończenia. W doliczonym czasie gry, w jednym z ostatnich ataków meczu Piotr Sarbinowski wykorzystał niezrozumienie obrońcy z bramkarzem Warty – powiedział po meczu Michał Roszak, trener Korony Piaski .

1/8 Pucharu Polski WZPN rozegrana zostanie 13 kwietnia. Rywalem Korony Piaski będzie Huragan Pobiedziska lub Sokół Kleczew.

Warta Międzychód – Korona Piaski 2:3 (1:1)