Reklama

Kolejka przy wejściu na basen w Gostyniu. Uwaga! Zmieniły się godziny otwarcia

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Twardowska

Kolejka przy wejściu na basen w Gostyniu. Uwaga! Zmieniły się godziny otwarcia - Zdjęcie główne

Basen w Gostyniu tuż przed otwarciem. Czeka na pierwszych amatorów pływania. | foto A. Twardowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Z. Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu: - Trochę osób przez pływalnię w Gostyniu się przewinęło. Widać było, że poluzowanie obostrzeń w naszej branży, udostępnienie wejścia na basen było potrzebne.

Basen w Gostyniu od dwóch dni działa po długiej przerwie. Zmieniły się godziny otwarcia. Kiedy pływalnia w Gostyniu była uruchamiana na początku tygodnia, pierwszego dnia  klienci stali pod drzwiami już przed godziną 12.00. Dyrektor OSiR nie ukrywa zadowolenia z frekwencji.

- Trochę osób przez pływalnię się przewinęło. Widać było, że poluzowanie obostrzeń w naszej branży, udostępnienie wejścia na basen było potrzebne - zauważa Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. Zaznacza, ze równie duże zainteresowanie jest nauką pływania. - Frekwencja na zajęciach była dobra. Oby tak dalej. Jeśli wszyscy klienci będą stosowali się do zaleceń, to może być tylko lepiej - dodaje.

Zbigniew Kordus przyznaje, że nie chciałby, żeby basen w Gostyniu otwarty był tylko przez dwa tygodnie, do końca miesiąca.

- W przypadku tego typu obiektów rozruch, przygotowanie do otwarcia nie trwa jeden dzień. To jest cała procedura: uzdatnianie wody, podgrzewanie, badanie wody. Mam świadomość, że decyzja rządu w tej kwestii jest to związana z sytuacją epidemiczną nie tylko na basenach, ale wokół i trzeba mieć nadzieję, że podczas poluzowania obostrzeń zwyciężą zdrowy rozsądek i podejście do sytuacji w społeczeństwie - mówi dyrektor OSiR w Gostyniu.

Ma nadzieję, że mieszkańcy do poluzowania obostrzeń podejdą do tego odpowiedzialnie, rozsądnie, będziemy stosować się do zaleceń.

- Wtedy ograniczymy rozprzestrzenianie się wirusa. Chyba wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wróciły do szkół, aby nasze życie zaczęło funkcjonować normalnie. My jako społeczeństwo musimy się przeciwstawić wirusowi, mimo że to nie jest łatwe - dodaje Zbigniew Kordus.

 

W Gostyniu wznowiona została też działalność innych obiektów, należących do OSiR, chociaż nie wszystkich.  Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem rządu ponownie otwarte zostały: kryta pływalnia, solarium, sauny, bieżnia lekkoatletyczna, kort tenisowy oraz orlik na Pożegowie.

Poszczególne obiekty funkcjonują wg poniższego harmonogramu:

1. kryta pływalnia „Na Fali” (w tym sauny oraz solarium):

-  od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 20:00

-  sobota, niedziela w godz. 8:00 – 20:00

2. bieżnia lekkoatletyczna przy ul. Sportowej 1 

- od poniedziałku do niedzieli w godz. 8:00 – 20:00

 3. orlik na Pożegowie (osoby indywidualne):

 - od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00

 - od czwartku do piątku 8:00 – 15:45

 - sobota, niedziela w godz. 9:00 – 18:00

4. kort tenisowy ul. Sportowa 1:

 - od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 20:00

 - sobota, niedziela w godz. 8:00 – 20:00

Kort można rezerwować telefonicznie - nr tel. 65 57 58 902, a także w kasie krytej pływalni, w godzinach funkcjonowania pływalni.

Uwaga! Nadal pozostaje zamknięta siłownia.

15 lutego wznowiono naukę pływania. OSiR przypomina, że ponownie otwarte obiekty działają z uwzględnieniem zasad reżimu sanitarnego. Zarówno nasi klienci, jak i pracownicy są zobowiązani do ich bezwzględnego przestrzegania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy