Kibice Korony Piaski długo na to czekali

Autor: | Zdjęcie: archiwum Życie Gostynia

Kibice Korony Piaski długo na to czekali - Zdjęcie główne

W meczu z Pogonią Łobżenica Patryk Draszczyk zaliczył dwie asysty | foto archiwum Życie Gostynia

SportPo sześciu z rzędu porażkach zapunktowała wreszcie Korona Piaski. Drużyna Michała Roszaka przełamała się w Łobżenicy.

Korona Piaski ostatni raz wzbogaciła swój dorobek 15 sierpnia z Lipnem Stęszew. W kolejnych sześciu meczach drużyna Michała Roszaka przegrała. Niewiele lepiej wyglądały statystyki ostatnich sześciu pojedynków niedzielnego rywala drużyny z Piasków. Pogoń Łobżenica w ostatnich sześciu grach zdobyła tylko jeden punkt.

Dla układu dolnej strefy tabeli mecz Pogoni z Koroną miał niebagatelne znaczenie. Drużyna Michała Roszaka miała tylko cztery punkty w dorobku i w przypadku porażki spadłaby na ostatnie miejsce w tabeli.

Pojedynek idealnie zaczął się dla gości. W 5. minucie po zagraniu Patryka Draszczyka akcję zamykał Kacper Sworacki i było 1 : 0 dla Korony. W pierwszej połowie więcej pracy miał bramkarz Pogoni. Golkiper gospodarzy obronił strzały Patryka Draszczyka, Jakuba Reraka i Przemysława Frąckowiaka. W poprzeczkę trafił Błażej Danielczak.

W drugiej połowie częściej do interwencji zmuszany był Arkadiusz Michałowicz, ale to Korona zdobyła gola. Goście wynik ustalili po ciekawie rozegranym rzucie wolnym. Jakub Rerak zagrał piłkę do wbiegającego w pole karne Patryka Draszczyka, a ten posłał piłkę na długi słupek do Marcina Jurkiewicza. Obrońca Korony z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

- Nie chcieliśmy grać atakiem pozycyjnym, bo wiem, że to jest zespół, który na to liczy. Drużyna z Łobżenicy bardzo dobrze wyprowadza kontry. W drugiej połowie dwa razy przeciwnik wyszedł z szybką akcją do kontry. Były pewne założenia i chłopacy je zrealizowali. Dzisiaj wyszliśmy ze strefy spadkowej. Za jedną czy dwie kolejki to się może zmienić w jedną czy drugą stronę. Jest ciasno w dole tabeli. Po tylu porażkach z rzędu wygrana dużo daje, może nie pod kątem punktowym, ale bardziej mentalnym. Mam nadzieję, że chłopacy bardziej uwierzą w siebie – powiedział po meczu trener Korony Piaski Michał Roszak.

Po niedzielnej wygranej Korona Piaski awansowała na 15. miejsce w tabeli czwartej ligi.

Pogoń Łobżenica - Korona Piaski 0 : 2 (0 : 1)
0 : 1 - Kacper Sworacki (5')
0 : 2 - Marcin Jurkiewicz (73')
Korona: Michałowicz – Jędrzejczak, Jurkiewicz, Frąckowiak, Koszek, Rerak, Wachowski, P. Draszczyk (75’ Tomaszewski), Górniak (88’ K. Jankowiak), Danielczak (85’ Cubal), Sworacki (70’ J. Draszczyk)