Kania Gostyń znów bez gola i punktów - Zdjęcie główne
Zobacz
19
zdjęć

Piłkarze Kani Gostyń próbowali do końca zdobyć punkt | foto S. Hajduk

SportNa zwycięstwo piłkarzy Kani czekają kibice w Gostyniu. W sobotę na stadionie przy ulicy Sportowej padł tylko jeden gol i zdobyła go drużyna przyjezdna. Warta Śrem pokonała Kanię Gostyń 1 : 0.

Drużyna Grzegorza Wosiaka nie notuje ostatnio dobrych wyników. W trzech meczach poprzedzających starcie z Wartą Śrem Kania Gostyń zdobyła tylko jeden punkt. W zupełnie innym miejscu jest sobotni rywal . Drużyna Michała Mocka z siedmiu wcześniejszych spotkań wygrała aż sześć i jeden zremisowała. Po raz ostatni Warta przegrała w sierpniu z Pinsel-Peter Krobianką Krobia.

Niestety w sobotę kibice Kani Gostyń nie doczekali się przełamania. Gospodarze znów mieli problem z dochodzeniem do sytaucji bramkowych.

- Warta prowadziła grę, chociaż super groźne sytuacje z tego nie wynikały. My mieliśmy dwie okazje w pierwszej połowie. Kacper Pietrula zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany, natomiast strzał Michała Smektały był niecielny. U nas bardzo dobre interwencje miał bramkarz Kacper Przybylski – relacjonuje Grzegorz Wosiak.

Druga połowa była bardzo podobna. Goście zdobyli w niej upragnionego gola. Po zagraniu Briana Torrado Kacpra Przybylskiego pokonał Kamil Szymadera.

- W drugiej połowie Warta była zespołem dominującym. Zdobyła bramkę i to wystarczyło żeby nas pokonać. Doświadczenie i wyższe umiejętności były po stronie Warty. Mimo, że to się nie przekładało na na wiele sytuacji bramkowych goście byli zespołem najzwyczajnie lepszym – podsumował trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Kania Gostyń kończyła sobotni mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę w końcówce meczu zobczył Damian Krzyżostaniak.

Po sobotnich meczach Kania Gostyń zajmuje siódme miejsce w trzeciej grupie piątej ligi.

Kania Gostyń – Warta Śrem 0 : 1 (0 : 0)
0 : 1 – Kamil Szymadera (61’)
Kania: Przybylski – Woźniak (80’ Kostuj), D. Krzyżostaniak, Golniewicz, Kręgielczak (72’ Dzikowski), Jaraczewski, Korytny (72’ Jankowiak), Jernaś (80’ Maćkowiak), Smektała, Mikołajczak, Pietrula (59’ Snuszka)