Piast Poniec spadł na ostatnie miejsce w piątej lidze

Piast Poniec spadł na ostatnie miejsce w piątej lidze - Zdjęcie główne
Zobacz
61
zdjęć

Sport Na ostatnie miejsce w tabeli spadł po 12. kolejce Piast Poniec. W sobotę drużyna Tomasza Rybarczyka dzielnie walczyła z Pelikanem Grabów nad Prosną. Gospodarze popełnili w tym spotkaniu zbyt wiele błędów i to stanęło na przeszkodzie w poprawieniu dorobku punktowego.

W 12. kolejce Piast Poniec podejmował Pelikana Grabów nad Prosną. W mecz lepiej weszli gości i już w 8. minucie objęli prowadzenie. Z obrońcami Piasta poradził sobie Dawid Kuczyński i pewnym strzałem pokonał Kamila Skibę. Gospodarze w pierwszej połowie popełnili zbyt wiele błędów, by myśleć o korzystnym wyniku. W 34. minucie Pelikan w niegroźnej sytuacji wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Dawid Kuczyński. Nadzieje na korzystny wynik dla Piasta odżyły w 42. minucie. Strzał Jędrzeja Wydmucha, był nie do obrony i po pierwszej połowie goście prowadzili 2 : 1.

W 53. minucie po raz trzeci bramkarzowi Piasta dał się we znaki Dawid Kuczyński. Napastnik Pelikana wykorzystał prostopadłe podanie. Mimo dwubramkowej straty gospodarze wrócili jeszcze do gry. Po golach Rafała Smektały i Marcina Dawidziaka w 83. minucie na tablicy widniał wynik 3 : 3. Gospodarze nie zdołali utrzymać remisu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Mierzyński zdobył bramkę na 4 : 3 dla przyjezdnych.

Piast Poniec spadł na ostatnie miejsce w tabeli, bo swój sobotni mecz wygrała Victoria Ostrzeszów.

Piast Poniec – Pelikan Grabów nad Prosną 3 : 4 (1 : 2)
0 : 1 – Dawid Kuczyński (7’)
0 : 2 – Dawid Kuczyński - z rzutu karnego (34’)
1 : 2 – Jędrzej Wydmuch (42’)
1 : 3 – Dawid Kuczyński (53’)
2 : 3 – Rafał Smektała (74’)
3 : 3 – Marcin Dawidziak (83’)
3 : 4 – Tomasz Mierzyński (90+4)
Piast: Skiba – Bella (64’ Dorociak), Klimasz, T. Hajduk, Smektała, Wydmuch, Ł. Hajduk (88’ Matecki), Moryson (72’ Janowicz), Zapłacki, Dawidziak, Kędziora (72’ Dymitrów)