Kania Gostyń "na luzie" wchodzi do finału Pucharu Polski strefy leszczyńskiej

Sport Po sześciu latach Kania Gostyń znów zagra w finale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej. W rozegranym w środę półfinale drużyna Grzegorza Wosiaka wygrała aż 7 : 1 z Rawią Rawicz.

W środę Kania Gostyń zmierzyła się w półfinale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej z Rawią Rawicz. Z drużyną Marka Nowickiego piłkarze Kani mieli do wyrównania rachunki z sezonu 2021/2022. W ćwierćfinale poprzedniej edycji rozgrywek pucharowych Kania przegrała z Rawią 0 : 1. Gola zdobył w 90. minucie Oskar Cierniak.

Gospodarzem meczu o finał była Kania, która po golu Błażeja Danielczaka objęła prowadzenie w 8. minucie. Goście szybko doprowadzili do remisu. Zawodnicy Marka Nowickiego z remisu długo się nie cieszyli, bo minutę później Błażej Dnielczak zdobył drugiego gola. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 3 : 1. Młody zespół Rawii nie nawiązał równorzędnej walki w drugiej połowie. Piłkarze Kani zdobyli jeszcze cztery gole i w wielkim stylu awansowali do finału rozgrywek pucharowych. Rywalem w walce o puchar będzie Orkan Chorzemin, który pokonał w rzutach karnych Dąbroczankę. Ten pojedynek zakończył się interwencją policji. Więcej o tym TUTAJ.

- Rawia boryka się z problemami kadrowymi i dzisiaj taki a nie inny skład zdołał trener zebrać. Dużo młodzieży. Można powiedzieć dzisiaj na boisku wystąpiły dwa młodzieżowe zespoły. Cieszymy się bardzo z wygranej. Jak jestem tutaj trenerem w finale okręgowego Pucharu Polski nie graliśmy. Zawsze czegoś brakowało. Można powiedzieć, że zrewanżowaliśmy się Rawii, bo w poprzednim roku w ćwierćfinale nas wyeliminowała. Zawsze rywalizacja z zespołem z Rawicza była zacięta. Pierwszy raz za mojej kadencji udało się tak wyraźnie wygrać – powiedział trener Kani Gostyń Grzegorz Wosiak.

Kania Gostyń ostatni raz zagrała w finale Pucharu Polski strefy leszczyńskiej w sezonie 2015/2016. Pucharu nie udało się jednak zdobyć. Kania Gostyń przegrała z Rydzyniakiem Rydzyna 1 : 2.

Kania Gostyń- Rawia Rawicz 7 : 1
Bramki dla Kani Gostyń: Błażej Danielczak, Damian Krzyżostaniak, Radosław Wachowski, Kacper Korytny, Mateusz Snuszka